Ministryně Hubáčková: Pro požárem postižený Národní park České Švýcarsko máme 100 milionů k okamžité pomoci i pozdější obnově

| zdroj: MŽP ČR0

zdroj: MŽP ČR

Ministerstvo životního prostředí je připraveno zabezpečit některé aktuální i budoucí potřeby v území požárem zmítaného Národního parku České Švýcarsko. Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) proto svolala jednání krizového štábu MŽP.

Po jednání krizového štábu Ministerstva životního prostředí oznámila ministryně Anna Hubáčková, že je rezort připraven pomoci k hašení požáru vyčleněnými 10 miliony korun na pohonné hmoty pro hasební zásahy letecké pomoci české armády i ze Slovenska, Polska a Itálie.

MŽP svou pomoc zaměřuje především na obce zasažené požárem. Ministryně Hubáčková k tomu dodala: „Díváme se dopředu a chceme řešit škody obcí po požáru a škody na majetku, jako nyní ve Hřensku (v částech Mezná a Mezní Louka). MŽP pomůže 10 miliony korun na likvidaci odpadů po požáru v obcích, a to samozřejmě bez jejich finanční zátěže v podobě záloh."

Dále Ministerstvo aktuálně připravuje vyhlášení programu na opravu infrastruktury postižených obcí. Peníze bude možné použít například na obnovu vodovodů a kanalizace, silnic nebo chodníků i na stabilizaci svahových sesuvů. "Máme na to vyčleněných 100 milionů korun, pokud se v budoucnu ukáže, že by nestačily, jsme připraveni alokaci v programu navýšit," uzavřela ministryně Hubáčková.