Mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY-KANALIZACE 2019

| autor: redakce0

Mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY-KANALIZACE 2019

Výstava nabízí i bohatý doprovodný program. SOVAK ČR slaví letos výročí 30 let od svého založení a má stánek č. 30 v hale č. 4.

SOVAK ČR uspořádal první výstavu VODOVODY-KANALIZACE v roce 1995 v Litoměřicích, v letech 1996–2001 probíhala v Plzni, 2002–2005 v Praze, 2006–2011 v Brně a 2013–2019 se vrátila zpět do Prahy. Od roku 1995 do 2011 probíhala každým rokem, počínaje rokem 2012 má výstava dvouletý cyklus. S dosavadními ročníky výstavy se můžete seznámit zde. Výstavu VODOVODY-KANALIZACE již od začátku zpestřovaly různé soutěže a nejinak je tomu letos. Návštěvníci se mohou těšit na Vodárenskou soutěž zručnosti, výstavu vybraných fotografií z fotografické soutěže VODA 2019, na soutěž učňů oboru Instalatér, odborné přednášky, i nový doprovodný program pod názvem JOB-ka.

Ve dnech 21.–22. 5. na volné ploše před halou č. 3 bude probíhat 16. ročník Vodárenské soutěže zručnosti, v níž mají soutěžící za úkol provést kompletní zřízení dvou 1“ domovních přípojek (na PE a LT potrubí), montáže tvarovek včetně odvzdušňovacího a zavzdušňovacího ventilu v co nejkratším časovém limitu a s co nejméně trestnými vteřinami. Soupeřit spolu budou vždy dva dvoučlenné týmy, kterým se bude měřit čas samostatně. Rozhoduje rychlost montáže a kvalita provedení, které budou posuzovány nezávislými rozhodčími. Konečné vyhodnocení proběhne na polygonu soutěže 22. 5. v 16:00 hod., slavnostní vyhlášení téhož dne na společenském večeru. Zde se můžete seznámit se startovní listinou pro 21. 5. a 22. 5.

Na výstavě také proběhne i soutěž o nejlepší expozici a soutěž o nejlepší vystavené exponáty ZLATÁ VOD-KA. Uzávěrka přihlášek exponátů byla 10. 5. 2019. Hodnotící komise je složena z předních odborníků vodního hospodářství. Exponáty nominované na ocenění budou promítány na slavnostním zahájení a vyhlášení vítězných exponátů a nejlepší expozice proběhne na slavnostním večeru 22. 5. Exponáty si návštěvníci výstavy budou moct prohlédnout i na stáncích oceněných firem.

U vstupu do haly 2D mohou návštěvníci výstavy zhlédnout vybrané fotografie z dvanáctého ročníku fotografické soutěže VODA 2019. Tématem letošního ročníku fotosoutěže byly Vodní skvosty a soutěž byla určena pro digitální (případně digitalizované) barevné fotografie. Hodnoceno bylo celkem 244 snímků od 92 autorů, které splnily zadání fotosoutěže. O vítězných snímcích rozhodovala odborná porota. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na společenském večeru 22. 5. Všechny zaslané fotografie budou uveřejněny v internetové galerii na stránkách www.sovak.cz.

V hale 2D bude probíhat JOB-ka – nový „speciál“ v rámci výstavy, zaměřený na nabídku pracovních příležitostí, brigád, stáží a trainee programů pro všechny zájemce o zaměstnání ve vodohospodářském oboru. V této hale je možné sledovat i praktickou část soutěže učňů. Uskuteční se zde jedno z regionálních kol soutěže žáků Středních odborných škol a Středních odborných učilišť, oboru Instalatér, probíhající pod patronací Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, zorganizoval ve spolupráci s pořadatelem výstavy Cech instalatérů ČR.

Po všechny dny výstavy si mohou návštěvníci vyslechnout rovněž odborné přednášky. V úterý 21. 5. se přednášející zaměří na legislativu a programové financování. Ve středu 22. 5. se přednášky budou týkat zásobování pitnou vodou ve vazbě na sucho, odpadní vodě, srážkové vodě a kalům. Závěrečný den výstavy ve čtvrtek 23. 5. bylo do programu přednášek zařazeno téma cirkulární ekonomiky a použití technologií.

Více informací k doprovodnému programu se dozvíte zde.