Městský elektromobil Citigo iV trochu podražil

| autor: Hana Tomášková0

Městský elektromobil Citigo iV trochu podražil

V současné době nabízí Škodovka variantu vozu s elektromotorem 61 kW s kombinovanou spotřebou 14,8 kWh/ 100 km za 479 tisíc korun. V prosinci 2019 by měla být otevřena další dotační výzva pro obce na pořízení elektromobilu, takže se vůz stane z pohledu ceny ještě zajímavějším.

Bez příplatku v základní ceně získáte žlutou barvu Sunflower s černým interiérem Style. V rámci akce, kterou nyní Škoda nabízí, mohou zákazníci získat Wallbox včetně balíku služeb instalace a kontroly připravenosti domácí sítě zdarma, případně si zvolí finanční zvýhodnění ve výši až 30 000 Kč.

Ne každému městu či obci může Citigo iV vyhovovat. Zejména jeho velikost může být pro některé uživatele značně limitující. Je třeba zvážit potřeby a možnosti, naslouchat zkušenostem z praxe. O tom, že radnice mohou provozem elektromobilů ušetřit, hovoří v našem článku Martin Frei. Pro větší či významnější odběratele se nabízí testování e-vozů. Některé obce volí raději kombinaci vozu s užitkovou plochou.

Při kalkulaci nákladů je vhodné počítat s nižšími provozními náklady a samozřejmě s využitím státní podpory. Zde je nutné zmínit velkou opatrnost při zadávání údajů do dotační výzvy. Stačí záměna jednoho čísla a může vás to stát nemalé peníze.

Mnoho obcí a měst přistupuje k elektrifikaci své komunální techniky. O zkušenostech, které některá města a obce s elektromobilitou mají, se můžete dočíst níže:

Máte také zkušenosti s využíváním elektromobilu na městském či obecním úřadě? Používáte elektrifikovanou komunální techniku? Neváhejte a podělte se s námi o vaše zkušenosti z praxe. Mohou pomoci dalším starostům a odborným pracovníkům při rozhodování o koupi elektromobilu pro město či obec.

Zdroj: Škoda auto

Úvodní foto: zdroj Škoda auto