19. 6. 2019  |  Odpady  |  Autor: Pavel Mohrmann

Město Olomouc vstupuje do společnosti Servisní společnost odpady Olomouckého kraje, a.s

Celkem jednoznačně se olomoučtí zastupitelé vyjádřili ke vstupu do akciové společnosti Servisní společnost odpady Olomouckého kraje, která byla založena Olomouckým krajem za účelem řešit využití směsného komunálního odpadu po zákazu skládkování v regionu.

Akciová společnost byla založena na základech Spolku Odpady Olomouckého kraje, z.s., který se dlouhodobě snaží připravit region na jiné, environmentálně šetrnější, nakládání s odpady.

Zastupitelstvo se pro majetkový vstup do akciové společnosti vyjádřilo valnou většinou 33 hlasů. Byl tedy schválen záměr na přípravu projektu spolku Odpady Olomouckého kraje, z.s., byla rovněž schválena účast a majetkový vstup města Olomouce do společnosti Servisní společnost odpady Olomouckého kraje, a.s.

Vstupem do akciové společnosti ztrácí význam členství ve Spolku a zastupitelstvo schválilo vystoupení města Olomouc ze Spolku.

Město Olomouc zakoupí od Kraje, který byl zakladatelem akciové společnosti, 98 953 akcií za celkovou kupní cenu 1 484 295,- Kč.

Foto: ilustrační/ redakce