Město Olomouc vstupuje do společnosti Servisní společnost odpady Olomouckého kraje, a.s

| autor: Pavel Mohrmann0

Akciová společnost byla založena na základech Spolku Odpady Olomouckého kraje, z.s., který se dlouhodobě snaží připravit region na jiné, environmentálně šetrnější, nakládání s odpady.

Zastupitelstvo se pro majetkový vstup do akciové společnosti vyjádřilo valnou většinou 33 hlasů. Byl tedy schválen záměr na přípravu projektu spolku Odpady Olomouckého kraje, z.s., byla rovněž schválena účast a majetkový vstup města Olomouce do společnosti Servisní společnost odpady Olomouckého kraje, a.s.

Vstupem do akciové společnosti ztrácí význam členství ve Spolku a zastupitelstvo schválilo vystoupení města Olomouc ze Spolku.

Město Olomouc zakoupí od Kraje, který byl zakladatelem akciové společnosti, 98 953 akcií za celkovou kupní cenu 1 484 295,- Kč.

Foto: ilustrační/ redakce