Město Jindřichův Hradec zdarma nabídne občanům tašky na tříděný odpad

| autor: Jindřichův Hradec0

Město Jindřichův Hradec zdarma nabídne občanům tašky na tříděný odpad

Občanům tak tašky pomohou s tříděním odpadů, jeho shromážděním v domácnosti a usnadní cestu s odpadem ke kontejnerům na tříděný odpad.

Tašky jsou k dispozici na MěÚ v Klášterské ulici v kanceláři, kam občané chodí platit poplatek za komunální odpad. Radnice rozdá tento rok mezi domácnosti celkem 1 000 sad tašek. Jedinou podmínkou je, aby všichni členové domácnosti měli uhrazené všechny poplatky za komunální odpad. Kdo tak případné dluhy uhradí, na sadu tašek má rovněž nárok. Poplatek za komunální odpad je možné zaplatit do 31. května. Obyvatelé, kteří mají pro tento rok poplatek již uhrazený, si mohou přijít na úřad pouze pro tašky. Pro jednu domácnost je určena jedna sada tašek.

Zkrátka nepřijdou ani nejmenší obyvatelé města. Pro ně si radnice připravila naučnou hru o třídění odpadu v podobě pexesa. K vyzvednutí bude opět v kanceláři místních poplatků.