Reklama

17. 7. 2020  |  Zpravodajství  |  Autor: Hana Tomášková   |  Zdroj: Olomoucký kraj

Města a vesnice na Olomoucku: společný postup při nakládání s komunálním odpadem

Město Olomouc vstoupilo do Servisní společnosti odpady Olomouckého kraje a.s. v loňském roce. Společnost byla založena Olomouckým krajem za účelem řešit využití směsného komunálního odpadu po zákazu skládkování v regionu.

Obce a města z regionu v úterý 14. července podepsaly smlouvu o nákupu akcií od Servisní společnosti odpady Olomouckého kraje. Tímto potvrdily zájem o společný postup v rámci využívání svého komunálního odpadu. Smlouvy podepsali zástupci hejtmanství, akciové společnosti i měst a obcí.

Počet vydaných akcií odpovídá počtu občanů měst a obcí, které jsou zapojeny do Spolku odpady Olomouckého kraje. Právě pro tento spolek servisní společnost od roku 2018 funguje. Jejím cílem je efektivní využívání komunálního odpadu,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí Milan Klimeš.

Akcie už nakoupila Olomouc a také města Prostějov, Přerov, Uničov, Mohelnice, Konice, Lipník nad Bečvou nebo Šumperk, Úsov a Litovel. Z obcí se pak zatím zapojil Bludov a Šumvald. Dalších 45 vesnic se do projektu přidá prostřednictvím Spolku odpady Olomouckého kraje, který bude jedním z přímých akcionářů.

Přečtěte si také:

Vznik paralelní sítě nakládání s SKO na Olomoucku je výmysl

Skládkářská společnost poslala olomouckým obcím manipulativní dopis

Ve střední a západní Evropě jsme s vysokým podílem skládek a levným skládkováním velkou raritou

Město Olomouc vstupuje do společnosti Servisní společnost odpady Olomouckého kraje, a.s

Společný projekt je otevřen všem dalším zájemcům z celého kraje, kteří chtějí hospodaření s komunálním odpadem vyřešit tak, jak to bude brzy požadovat česká a evropská legislativa.

Díky jednotnému postupu bude nakládání s odpadem nejen efektivnější, ale také levnější. Nemluvě o tom, jak velký přínos to bude mít pro přírodu a životní prostředí,“ dodal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Na podzim proběhne valná hromada servisní společnosti, kde bude zvoleno představenstvo a také dozorčí rada.

Foto: zdroj Olomoucký kraj