Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Města a vesnice na Olomoucku: společný postup při nakládání s komunálním odpadem

| autor: Hana Tomášková| zdroj: Olomoucký kraj0

Města a vesnice na Olomoucku: společný postup při nakládání s komunálním odpadem

Obce a města z regionu v úterý 14. července podepsaly smlouvu o nákupu akcií od Servisní společnosti odpady Olomouckého kraje. Tímto potvrdily zájem o společný postup v rámci využívání svého komunálního odpadu. Smlouvy podepsali zástupci hejtmanství, akciové společnosti i měst a obcí.

Počet vydaných akcií odpovídá počtu občanů měst a obcí, které jsou zapojeny do Spolku odpady Olomouckého kraje. Právě pro tento spolek servisní společnost od roku 2018 funguje. Jejím cílem je efektivní využívání komunálního odpadu,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí Milan Klimeš.

Akcie už nakoupila Olomouc a také města Prostějov, Přerov, Uničov, Mohelnice, Konice, Lipník nad Bečvou nebo Šumperk, Úsov a Litovel. Z obcí se pak zatím zapojil Bludov a Šumvald. Dalších 45 vesnic se do projektu přidá prostřednictvím Spolku odpady Olomouckého kraje, který bude jedním z přímých akcionářů.Společný projekt je otevřen všem dalším zájemcům z celého kraje, kteří chtějí hospodaření s komunálním odpadem vyřešit tak, jak to bude brzy požadovat česká a evropská legislativa.

Díky jednotnému postupu bude nakládání s odpadem nejen efektivnější, ale také levnější. Nemluvě o tom, jak velký přínos to bude mít pro přírodu a životní prostředí,“ dodal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Na podzim proběhne valná hromada servisní společnosti, kde bude zvoleno představenstvo a také dozorčí rada. 

Foto: zdroj Olomoucký kraj

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert