Martin Kukla: Vysočina je lídrem v investicích

| autor: Kraj Vysočina0

Martin Kukla: Vysočina je lídrem v investicích

„Pro zjištění míry investování jsme celkové výdaje očistili o tzv. přímé výdaje ve školství, což jsou prostředky na platy pedagogických a nepedagogických pracovníků regionálního školství. O těchto penězích nemůže kraj prakticky rozhodovat, jsou předem určeny na stanovený účel a jsou kryty státní dotací,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla. Příznivá vysoká míra investování je u Kraje Vysočina dlouhodobý trend a kraj je v této oblasti na špici mezi ostatními kraji.

O rok dříve kapitálové výdaje Kraje Vysočina tvořily 30 % krajských výdajů, v roce 2016 to bylo 26 % a v roce 2015 to bylo shodných 34 %.

Aktuální vysoká čísla vlastních investic Kraje Vysočina dokládají plnění priorit současného vedení. „V roce 2018 byl ze strany Vysočiny enormní zájem zhodnotit maximálně svůj majetek. Nejvíce je to vidět na rekonstruovaných silnicích, na nových pavilonech krajských nemocnic, na moderních učebnách středních škol, ale i na moderních technologiích šetřících provozní výdaje veřejných budov, kde bylo třeba zásadních zásahů do elektroinstalací, vodovodů, rozvodů,“ popisuje Martin Kukla.

Více informací a zajímavostí o hospodaření Kraje Vysočina v příloze dubnových novin Kraj Vysočina ZDE.

FOTO: Dětský pavilon Nemocnice Nové Město na Moravě