„Malá elektromobilita“ je na vzestupu. I ta potřebuje svou infrastrukturu

| zdroj: Econec0

elek0.jpg
zdroj: Econec

Elektromobilita je aktuálním tématem dneška. Stejně jako při řešení kolem pandemie COVID-19, ekologie či jiných témat se i v této oblasti střetáváme s množstvím rozporuplných názorů a dezinformací.

Některé tyto desinformace jsou generovány účelově, jiné z neznalosti. Některé negativní názory na elektromobilitu pramení ze zkušeností. Elektrická auta jsou drahá, mají malý dojezd, hoří, je nedostatečná nabíjecí infrastruktura a podobně. Skutečností však je, že na silnicích budeme elektromobilů vídat v budoucnosti stále více.

Elektromobilita ovšem není pouze o autech. Už nyní vnímáme, že ve městech i mimo ně, na silnicích a cyklostezkách přibývá čím dál více lidí, kteří jezdí na elektrokolech, koloběžkách, mopedech a motorkách. Takzvaná „malá elektromobilita“ je také na výrazném vzestupu.

A i pro tyto dopravní prostředky musí být vytvořena infrastruktura. Motorky, koloběžky, kola, mopedy musí mít možnost se nabíjet. Nejen doma v soukromí, ale i na veřejných místech, tedy v obcích, firmách, na cyklostezkách a jinde. Společnost ECONEC tuto potřebu vnímá, proto vyvíjí a vyrábí široký sortiment nabíjecích stanic pro „malou elektromobilitu“.

Primárním předmětem činnosti společnosti Econec je vývoj a výroba nabíjecích stanic pro elektrokola, koloběžky či e-mopedy. Je dodavatelem a realizačním partnerem při budování cyklostezek a nabíjecích stanic pro samosprávy, obce a města, instituce působící v oblasti turistiky a také pro firmy, které podnikají v této oblasti.

Na trh přinášíme unikátní technologické řešení. Předností nabíjecích stanic Econec je především variabilní řešení pro různé sektory využití. Naše nabíjecí stanice jsou vhodné pro hotely a penziony v konfiguraci eBIKE BOX mini pro jejich jednoduchou možnost umístění, funkčnost a také cenu. Oproti tomu stanice eBIKE BOX z řady simple je vhodné instalovat na cyklostezky,“ říká Silvester Buček, jednatel společnosti Econec, s.r.o.

Nabíjecí stanice s dotykovým displejem z řady vision uvítají zejména samosprávy, turistická centra, ale především cyklisté, pro možnost získat různé typy informací a dat, jako například turistické a cyklomapy, informace o regionu, možnosti občerstvení a ubytování, důležité kontakty jako nemocnice, servis kol a další. Je možné využít také jejich marketingový a obchodní potenciál ve formě prodeje placené reklamy a podobně.

elek1.jpg

Významným programem pro rozvoj cykloturistiky je budování přístřešků a odpočinkových zón. eBIKE PORT má opět více řešení takového místa – ať už jde jen o samostatný přístřešek pro nabíjení kol, sdílení kol nebo odpočinkovou zónu se sezením či zónou pro zábavu dětí.

Připravujeme také uzamykatelné boxy či jakési garáže s možností dobíjení během stání. Je to optimální řešení pro vlakové či autobusové nádraží a podobně. V případě zájmu je toto řešení možné využít také pro sdílená kola,“ doplňuje Silvester Buček.

ECONEC a jeho výrobní program má pozitivní odezvu na evropském trhu i pro originální designové provedení. Jednoduché a ucelené linie, materiálové zpracování dřevo/kov, moderní a decentní design stanic byly navrženy tak, aby opticky zapadly ve scenérii přírody nebo panoramatu měst. Jejich umístění v plánech výstavby určitě neudělá krajinným architektům vrásky na tváři.

elek2.jpg