Litoměřice plánují další výstavbu podzemních kontejnerů

| zdroj: Radim Tuček, Litoměřice0

litoměřice podzemní kontejnery
zdroj: Litoměřice

Již třinácté podzemní kontejnerové stání roste v současné době v Litoměřicích, konkrétně v ulici Nezvalova. Trojici nádob na papír, plasty a sklo tu doplní i kontejner na kovy. V letošním roce je v plánu vybudovat ještě další stání v ulici Nerudova u křižovatky s ulicí Husova, rovněž i s nádobou na kovy.

Město na obě kontejnerová stání podalo žádost o dotaci. „Obě stavby chceme dokončit ještě v letošním roce,“ uvedl Pavel Gryndler, vedoucí odboru životního prostředí městského úřadu.

V příštím roce má vyrůst čtyřkontejnerové podzemní stání také na Mírovém náměstí. Po něm občané již delší dobu volají. „Nejprve musíme provést geofyzikální průzkum a ve spolupráci s památkáři vybrat takové místo, abychom se vyhnuli problémům v oblasti památkové péče a archeologie,“ vysvětlil Pavel Gryndler s tím, že na náměstí nelze umístit klasické kontejnery na separovaný odpad. Pochozí povrch kolem stání má být z čediče, aby lépe zapadl do historického kontextu náměstí. Součástí bude i stojan na kola.

Přečtěte si také:

Podzemní kontejnery kombinují estetické a funkční požadavky na odpadové nádoby