Léčebné ústavy čekají zajímavé projekty. Bude se chytat voda

| zdroj: Olomoucký kraj0

Léčebné ústavy čekají zajímavé projekty. Bude se chytat voda

Srážková voda se má nově zachytávat ve speciálních nádržích, odkud se bude čerpat k dalšímu využití.

„V Odborném léčebném ústavu v Pasece chceme osadit dvě podzemní plastové nádrže pro jímání dešťové vody. Zároveň zrekonstruujeme dvě přírodní akumulační nádrže, které už v areálu jsou, a doplníme je o novou otevřenou přírodní strouhu dešťové kanalizace,“ uvedl Jiří Zemánek, první náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Další dvě nádrže chce kraj umístit v Moravském Berouně. „Bude je doplňovat čerpadlo, které umožní využívat vodu pro zalévání zeleně,“ dodal náměstek Zemánek.

Podání žádosti o dotace schválila na svém dubnovém zasedání Rada Olomouckého kraje. Dotační titul je součástí Operačního programu životní prostředí.

Hejtmanstvívnímá situaci se suchem velmi vážně – podporuje proto realizaci opatření, která směřují k zadržování vody v krajině. Přispívá také na obnovu vodohospodářské infrastruktury. Ročně jde o zhruba 40 miliónů korun,“ informoval Milan Klimeš, náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství.

Odborný léčebný ústav Paseka je příspěvkovou organizací Olomouckého kraje a spadá pod něj i zařízení v Moravském Berouně. Zdravotnický personál tam poskytuje lůžkovou péči například lidem, kteří se zotavují po náročných operacích a potřebují rehabilitaci.

Foto: zdroj Olomoucký kraj