14. 8. 2019  |  Aktuality  |  Autor: Lesy ČR

Kvůli suchu chřadnou v Českém ráji duby vysazené letos na jaře

Obnova a ošetření stromořadí skončily v Českém ráji letos v dubnu. Celkem 279 dubů letních, šest jírovců maďalů, jedna jabloň a 28 třešní nahradily poškozené dřeviny.

Sucho a nedostatek srážek zejména dubům neprospívají a stromy chřadnou. Některé bude nejspíš třeba vysadit znovu.

„Přestože od začátku července aleje spolu s obcí Karlovice průběžně zaléváme, vysazené duby schnou doslova před očima. Mimořádnému suchu zatím odolávají třešně a jírovce,“ vysvětlil Ludvík Řičář, ředitel krajského ředitelství Lesů ČR v Liberci. Aleje podnik obnovil na Valdštejně, Nad Radčí, v Bukovině a v Sedmihorkách – Pelešanech. „Na podzim vyhodnotíme zdravotní stav každého stromu v novém stromořadí. Uhynulé dřeviny nahradíme jinými,“ dodal Řičář.

Foto: Lesy ČR

Úvodní foto: ilustrační/ redakce archiv