Královéhradecký kraj podpoří lázně na svém území

| autor: Královéhradecký kraj0

Královéhradecký kraj podpoří lázně na svém území

Tuto částku rozdělí rovným dílem mezi Náchod, Lázně Bělohrad, Janské Lázně a Velichovky.

Krajská dotace pokryje většinu nákladů na projektovou dokumentaci lázeňského parku v náchodské části Běloves, kde město usiluje o obnovu lázní s počátky v polovině 19. století.

„Záměr náchodské radnice je významný pro celé město i jeho okolí. Sousední partnerské město Kudowa-Zdrój využívá stejné přírodní zdroje a lázeňstvím doslova žije. Chceme proto městu pomoci s vybudováním důstojného zázemí pro budoucí lázeňské hosty i další návštěvníky,“ říká radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje, dotací a cestovního ruchu.

„Lázeňství, jakožto specifický druh cestovního ruchu, má zejména pro menší města a obce velký význam z hlediska zaměstnanosti. Nejde přitom jen o samotné lázeňské komplexy, protože hosté pochopitelně vyhledávají cukrárny, kavárny, obchody se suvenýry nebo kulturní zařízení všeho druhu,“ upozorňuje hejtman Jiří Štěpán.

Další půlmilionová dotace tak podpoří rozvoj kulturního života v Lázních Bělohradě. Konkrétně pořádání nedělních promenádních koncertů, zahájení letošní lázeňské sezony a výstavbu altánu na vycházkové trase okolo rybníku Pardoubku.

Janské Lázně využijí krajské dotace na modernizaci hlediště v multifunkčním sále městského kina, které město nedávno vybavilo digitální technologií a zachránilo tak před jistým zánikem. Kulturní stánek využívaný pacienty lázní a místními i k návštěvám koncertů, divadelních představení nebo školních akademií dostane moderní sedačky.

Opravit chodník, jehož havarijní stav ohrožuje lázeňské hosty léčící si pohybové ústrojí, chtějí ve Velichovkách. Chodník spojuje lázně a střed obce.

Poskytnutí půlmilionových dotací musí ještě schválit krajské zastupitelstvo na svém červnovém zasedání.

Foto: ilustrační/ Pixabay