Reklama

31. 5. 2019  |  Aktuality  |  Autor: Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj podpoří lázně na svém území

V Královéhradeckém kraji jsou čtyři lokality, které se pyšní lázeňskou tradicí. Na její další rozvoj přispěje kraj celkem dvěma miliony korun.

Tuto částku rozdělí rovným dílem mezi Náchod, Lázně Bělohrad, Janské Lázně a Velichovky.

Krajská dotace pokryje většinu nákladů na projektovou dokumentaci lázeňského parku v náchodské části Běloves, kde město usiluje o obnovu lázní s počátky v polovině 19. století.

„Záměr náchodské radnice je významný pro celé město i jeho okolí. Sousední partnerské město Kudowa-Zdrój využívá stejné přírodní zdroje a lázeňstvím doslova žije. Chceme proto městu pomoci s vybudováním důstojného zázemí pro budoucí lázeňské hosty i další návštěvníky,“ říká radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje, dotací a cestovního ruchu.

„Lázeňství, jakožto specifický druh cestovního ruchu, má zejména pro menší města a obce velký význam z hlediska zaměstnanosti. Nejde přitom jen o samotné lázeňské komplexy, protože hosté pochopitelně vyhledávají cukrárny, kavárny, obchody se suvenýry nebo kulturní zařízení všeho druhu,“ upozorňuje hejtman Jiří Štěpán.

Další půlmilionová dotace tak podpoří rozvoj kulturního života v Lázních Bělohradě. Konkrétně pořádání nedělních promenádních koncertů, zahájení letošní lázeňské sezony a výstavbu altánu na vycházkové trase okolo rybníku Pardoubku.

Janské Lázně využijí krajské dotace na modernizaci hlediště v multifunkčním sále městského kina, které město nedávno vybavilo digitální technologií a zachránilo tak před jistým zánikem. Kulturní stánek využívaný pacienty lázní a místními i k návštěvám koncertů, divadelních představení nebo školních akademií dostane moderní sedačky.

Opravit chodník, jehož havarijní stav ohrožuje lázeňské hosty léčící si pohybové ústrojí, chtějí ve Velichovkách. Chodník spojuje lázně a střed obce.

Poskytnutí půlmilionových dotací musí ještě schválit krajské zastupitelstvo na svém červnovém zasedání.

 

Foto: ilustrační/ Pixabay

© Ekologie v praxi, z.s. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI