Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Královéhradecký kraj podpoří lázně na svém území

| autor: Královéhradecký kraj0

Královéhradecký kraj podpoří lázně na svém území

Tuto částku rozdělí rovným dílem mezi Náchod, Lázně Bělohrad, Janské Lázně a Velichovky.

Krajská dotace pokryje většinu nákladů na projektovou dokumentaci lázeňského parku v náchodské části Běloves, kde město usiluje o obnovu lázní s počátky v polovině 19. století.

„Záměr náchodské radnice je významný pro celé město i jeho okolí. Sousední partnerské město Kudowa-Zdrój využívá stejné přírodní zdroje a lázeňstvím doslova žije. Chceme proto městu pomoci s vybudováním důstojného zázemí pro budoucí lázeňské hosty i další návštěvníky,“ říká radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje, dotací a cestovního ruchu.

„Lázeňství, jakožto specifický druh cestovního ruchu, má zejména pro menší města a obce velký význam z hlediska zaměstnanosti. Nejde přitom jen o samotné lázeňské komplexy, protože hosté pochopitelně vyhledávají cukrárny, kavárny, obchody se suvenýry nebo kulturní zařízení všeho druhu,“ upozorňuje hejtman Jiří Štěpán.

Další půlmilionová dotace tak podpoří rozvoj kulturního života v Lázních Bělohradě. Konkrétně pořádání nedělních promenádních koncertů, zahájení letošní lázeňské sezony a výstavbu altánu na vycházkové trase okolo rybníku Pardoubku.

Janské Lázně využijí krajské dotace na modernizaci hlediště v multifunkčním sále městského kina, které město nedávno vybavilo digitální technologií a zachránilo tak před jistým zánikem. Kulturní stánek využívaný pacienty lázní a místními i k návštěvám koncertů, divadelních představení nebo školních akademií dostane moderní sedačky.

Opravit chodník, jehož havarijní stav ohrožuje lázeňské hosty léčící si pohybové ústrojí, chtějí ve Velichovkách. Chodník spojuje lázně a střed obce.

Poskytnutí půlmilionových dotací musí ještě schválit krajské zastupitelstvo na svém červnovém zasedání.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema