Krajská setkání chceme přizpůsobit potřebám našich starostů

| autor: SMO ČR - TZ0

Krajská setkání chceme přizpůsobit potřebám našich starostů

Pro žadatele je to velká administrativní zátěž, která zdrží podání žádostí. Předsednictvo se kriticky staví i k návrhu zákona o právu na digitální služby.

„Opět stejná písnička, další povinnost obcím a orgánům veřejné správy bez doplnění odpovídajících finančních prostředků. Občan by měl mít nárok získat veškeré potřebné informace v elektronické podobě z daného úřadu, který by ale k tomu potřeboval nové IT vybavení, proškolení zaměstnanců apod, a to něco bude stát,“ říká předseda Svazu měst a obcí František Lukl.

Výbornou vizitkou jsou pro Svaz nově přijatí členové. „V poslední době přistoupilo 5 obcí, a to zejména těch menších, což je pro Svaz výborná vizitka, že i malé obce cítí ve Svazu velkou oporu a perfektní servis. Ale neznamená to, že usínáme na vavřínech.  Naopak, podpora znamená hledání dalších aktivit ve prospěch našich obcí, “ končí František Lukl.

Foto: ilustrační/ Pixabay