Kraj zatím eviduje přes 400 podání žádostí o kotlíkové dotace

| zdroj: Kraj Vysočina0

komin14.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

V pondělí 1. srpna v 8.00 hodin zahájil kraj příjem žádostí o dotaci v rámci projektu Kotlíkové dotace v Kraji Vysočina pro nízkopříjmové domácnosti. „Krátce po 14. hodině už bylo evidováno více než 400 podání. V rámci zahájení příjmu žádostí nedošlo k žádným komplikacím a příjem žádostí se rozběhl zcela hladce.

V této výzvě bude rozdělována částka 119 milionů korun a bude možné uspokojit nejméně 666 žádostí,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro regionální rozvoj Hana Hajnová. Zájemci o dotaci mohou žádosti předkládat až do 31. 8. 2022. V průběhu celého měsíce srpna je možné využít konzultace s pracovníky kraje prostřednictvím kotlíkové linky 564 602 888, popřípadě na e-mailu Kotliky@kr-vysocina.cz či osobně na Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina. Podané žádosti nyní čeká kontrola formální i věcné správnosti. V případě zjištění nedostatků, které je možné napravit, budou žadatelé vyzváni, aby nedostatky odstranili. O poskytnutí dotace na jednotlivé žádosti bude Rada Kraje Vysočina rozhodovat nejpozději v průběhu prosince letošního roku.