Kraj Vysočina se připojil k Evropskému týdnu mobility

| zdroj: Kraj Vysočina0

Kraj Vysočina se připojil k Evropskému týdnu mobility

„Evropský týden mobility reaguje na neustále se zvyšující problémy spojené s nárůstem automobilové dopravy a nabízí informace o možných alternativách. Smyslem udržitelné mobility je zavádění opatření směřujících k udržitelné dopravě a motivace občanů vyzkoušet i jiné způsoby dopravy než automobil. Jsem rád, že se Kraj Vysočina k akci připojil opět ve všech pěti okresních městech,“ uvedl krajský radní a zároveň politik projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 Martin Hyský.

V Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Třebíči, Jihlavě a Žďáře nad Sázavou měli lidé možnost prohlédnout si a dozvědět se více o elektromobilech a hybridních vozech. Součástí prezentace bylo mimořádně auto na vodíkový pohon.

K vidění a vyzkoušení byla také elektrická kola nebo nákladní kargokola, která by mohla vyřešit problém se zásobováním památkových nebo těžko dostupných míst, mezi dětmi byl největší zájem o elektrickou koloběžku.

Zájemcům byl představen systém sdílení kol a aut, který už je na mnoha místech nedílnou součástí života ve městě. U stánku Besip bylo možné ověřit si své znalosti o silničním provozu a vyzkoušet si chůzi se speciálními brýlemi simulujícími třeba únavu nebo opilost.

Projekt Podpora čisté mobility v Kraji Vysočina, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Foto: Kraj Vysočina