Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Kraj v rámci Fondu Vysočiny nabízí další milióny na hospodaření v lesích

| zdroj: Kraj Vysočina0

Kraj v rámci Fondu Vysočiny nabízí další milióny na hospodaření v lesích
Výzva je koncipována tak, aby pokryla minimálně práce v celém roce 2020, vyúčtování lze podávat až do 31. 3. 2021 a nepředpokládá tedy další výzvu v letošním roce. „V tuto chvíli je připraveno k přerozdělení 30 miliónů korun s tím, že jsme připraveni případný převis dofinancovat z rezervních zdrojů,“ doplňuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

Pro rychlejší a pohodlnější administraci navrhujeme žadatelům, aby administraci žádostí vyřizovali především elektronicky nebo prostřednictvím pošty, ti kteří budou podávat žádosti o finanční prostředky do lesního hospodářství osobně, aby tak činili ideálně v pondělí a ve středu, a to v budově A v přízemí, číslo dveří 1.10., žadatelům doporučujeme využít i telefonní spojení, které je dostupné na adrese zde nebo e-mail.

V roce 2019 proběhly dvě výzvy, které řešily problematiku lesního hospodářství. „O jejich správném zacílení svědčí množství podaných žádostí – 1419 žadatelů, kteří požádali o téměř 82 miliónů korun. Všechny v termínu podané žádosti, které splnily podmínky výzvy, byly kladně vyřízeny. Účelem poskytovaných finančních prostředků je pomoc vlastníkům lesa při obnově lesních porostů po kalamitě, která je v Kraji Vysočina způsobena hlavně hmyzími škůdci. Obdobný způsob financování podaných žádostí předpokládá vedení Kraje Vysočina i v letošním roce, stejně jako výše podpory, která může být od 10 tisíc do 500 tisíc korun,“ říká Martin Hyský.

Více informací, včetně kontaktů najdete zde

Vlastníci lesů mohou i nadále čerpat dotace na jiné lesní práce z národních zdrojů. Více informací o státních dotací je k dispozici na adrese zde, i v tomto případě je podacím místem krajský úřad.

Foto: ilustrační/ redakce archiv

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS