Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Kraj v rámci Fondu Vysočiny nabízí další milióny na hospodaření v lesích

| zdroj: Kraj Vysočina0

Kraj v rámci Fondu Vysočiny nabízí další milióny na hospodaření v lesích
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay
Výzva je koncipována tak, aby pokryla minimálně práce v celém roce 2020, vyúčtování lze podávat až do 31. 3. 2021 a nepředpokládá tedy další výzvu v letošním roce. „V tuto chvíli je připraveno k přerozdělení 30 miliónů korun s tím, že jsme připraveni případný převis dofinancovat z rezervních zdrojů,“ doplňuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

Pro rychlejší a pohodlnější administraci navrhujeme žadatelům, aby administraci žádostí vyřizovali především elektronicky nebo prostřednictvím pošty, ti kteří budou podávat žádosti o finanční prostředky do lesního hospodářství osobně, aby tak činili ideálně v pondělí a ve středu, a to v budově A v přízemí, číslo dveří 1.10., žadatelům doporučujeme využít i telefonní spojení, které je dostupné na adrese zde nebo e-mail.

V roce 2019 proběhly dvě výzvy, které řešily problematiku lesního hospodářství. „O jejich správném zacílení svědčí množství podaných žádostí – 1419 žadatelů, kteří požádali o téměř 82 miliónů korun. Všechny v termínu podané žádosti, které splnily podmínky výzvy, byly kladně vyřízeny. Účelem poskytovaných finančních prostředků je pomoc vlastníkům lesa při obnově lesních porostů po kalamitě, která je v Kraji Vysočina způsobena hlavně hmyzími škůdci. Obdobný způsob financování podaných žádostí předpokládá vedení Kraje Vysočina i v letošním roce, stejně jako výše podpory, která může být od 10 tisíc do 500 tisíc korun,“ říká Martin Hyský.

Více informací, včetně kontaktů najdete zde

Vlastníci lesů mohou i nadále čerpat dotace na jiné lesní práce z národních zdrojů. Více informací o státních dotací je k dispozici na adrese zde, i v tomto případě je podacím místem krajský úřad.

Foto: ilustrační/ redakce archiv

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ