Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Kraj navýší dotaci pro Sdružení místních samospráv na 240 tisíc korun ročně

| autor: Pardubický kraj0

Kraj navýší dotaci pro Sdružení místních samospráv na 240 tisíc korun ročně

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a radní pro oblast regionálního rozvoje Hana Štěpánová vedli jednání se Stanislavem Polčákem, europoslancem a předsedou Sdružení místních samospráv ČR. Hovořilo se o finanční podpoře krajského sdružení i o problematice novely stavebního zákona, kterou odmítají jak kraje, tak obce.

„Návrh novely stavebního zákona odmítají ve shodě jak zástupci obcí, tak krajů. O nesouhlasu svědčí také fakt, že petici, kterou připravilo Sdružení místních samospráv, podepsalo přes šest tisíc lidí, mezi kterými najdeme starosty, místostarosty, ale také hejtmany a veřejně činné osoby. Ve spolupráci se sdruženími obcí a měst budeme pokračovat v tlaku na zákonodárce, aby novela zákona v připravené podobě neprošla,“ řekl hejtman Martin Netolický, který dlouhodobě patří mezi kritiky této novely a zmíněnou petici také podepsal.

Hejtman na jednání společně s krajskou radní Hanou Štěpánovou přislíbil navýšení finanční podpory pro Sdružení místních samospráv na území Pardubického kraje. „V letošním roce jsme přispěli částkou 168 tisíc a od příštího roku vyčleníme v krajském rozpočtu 240 tisíc korun. Peníze jsou určené pro fungování krajské manažerky, která je k dispozici starostům měst a obcí,“ uvedl hejtman Netolický. „Chceme nadále pro starosty zajišťovat co nejlepší servis, a proto považuji za vhodné, abychom náš krajský podíl navýšili. Především starostové malých obcí jsou velmi vděční za informační servis, který jim SMS ČR poskytuje, což se samozřejmě neobejde bez finančních prostředků. Navíc chceme přihlédnout k tomu, že se stále zvyšuje počet členských obcí v našem kraji,“ sdělila krajská radní Hana Štěpánová.

Foto: Pardubický kraj

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert