Kraj na poskytnutí kotlíkových dotací obdržel od státu další finanční prostředky

| zdroj: Zlínský kraj0

„Ze Státního fondu životního prostředí jsme na kotlíkové dotace obdrželi dalších 63 milionů korun, což je dobrá zpráva pro ty, na které se vloni nedostalo, a jejich žádost byla umístěna do tzv. zásobníku projektů. Z částky 63 milionů korun budeme moci uspokojit zhruba 500 žadatelů,“ uvedl Jan Pijáček, radní Zlínského kraje, zodpovědný za oblast řízení dotačních programů.

V rámci loňské III. vlny kotlíkových dotací, kterou Zlínský kraj vyhlásil 10. září a příjem žádostí zahájil 15. října, přijal celkem 2 807 žádostí o poskytnutí dotace v listinné podobě, z alokované částky 159,8 milionu však mohl uspokojit pouze 1 427 žadatelů. Rozhodující přitom byla rychlost, tedy čas podání žádosti v elektronické podobě. Dotace jsou určeny na výměnu starých, nevyhovujících kotlů na pevná paliva za nové, nízkoemisní zdroje tepla v rodinných domech na území Zlínského kraje.

„V současné době žádosti předložené a neuspokojené v rámci Programu výměny zdrojů tepla v domácnostech Zlínského kraje III kontrolujeme, zařazujeme do zásobníku projektů, který schvaluje postupně Rada Zlínského kraje a podle finanční alokace posíláme příjemcům postupně k podpisu Smlouvu o poskytnutí dotace,“ sdělila Jana Koldová, vedoucí oddělení absorpční kapacity krajského úřadu, které má administraci kotlíkových dotací na starost.

Foto: ilustrační/ redakce archiv