Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Kraj letos rozdělí obcím 20 milionů korun na projekty vodohospodářské infrastruktury

0

Kraj letos rozdělí obcím 20 milionů korun na projekty vodohospodářské infrastruktury

Obce regionu mohou letos opět žádat Liberecký kraj o dotace na výstavbu, rozšíření či obnovu vodohospodářské infrastruktury. Na vodovody, kanalizace, vodojemy, čistírny odpadních vod či náhradní zdroje pitné vody vyčlenil kraj celkem 20 milionů korun. 

„Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí, Liberecký kraj jako každoročně podpoří projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které by znamenalo budování vodohospodářské infrastruktury jen z vlastních prostředků velkou finanční zátěž,“ uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoj venkova. „Oproti loňskému roku jsme se rozhodli navýšit objem finančních prostředků pro daný program o 2 miliony na celkových 20 milionů,“ doplnil radní Löffelmann.

V loňském roce kraj podpořil celkem 15 projektů za více než 18 milionů korun. Účelem Programu vodohospodářských akcí je poskytovat investiční dotace na vodní díla vždy maximálně do výše 2 milionů korun pro obec, resp. na samotný projekt či již vypracovanou projektovou dokumentaci k územnímu rozhodnutí nebo stavebnímu povolení. Podpořené projekty musí být provedeny v termínu od 1. ledna 2020 do 30. listopadu 2021. Příjem žádostí začne 30. března letošního roku a skončí 17. dubna 2020. Detailnější informace naleznete na webových stránkách https://dotace.kraj-lbc.cz/.

Foto: ilustrační/ redakce archiv

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ