Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Konference Zelená města - města budoucnosti 2024 přilákala 120 hostů z celé ČR

| zdroj: Havířov0

1ddd16a1d05724f5cf2a39c6a3572ccd
zdroj: havirov-city.cz

Ve čtvrtek 21. března 2024 se v Kulturním domě Radost v Havířově uskutečnila odborná konference Zelená města – města budoucnosti zaměřena na téma Adaptace na klimatickou změnu pomocí modrozelené infrastruktury, která svým programem přilákala 120 hostů z více jak 20 měst a obcí z České republiky.   

První část programu se věnovala přístupům k dopadům klimatické změny v Moravskoslezském kraji. V rámci tohoto bloku představili prezentující z Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a společnosti Moravskoslezské Investice a Development, a.s. aktivity projektu LIFE COALA a nově vzniklé webové stránky, která pomůže obcím a městům najít inspiraci pro klimatická opatření a jejich financování přehledně na jednom místě. Nadace Partnerství se postarala o odborný výklad hlavních projevů změny klimatu v ČR a představila modrozelenou infrastrukturou jako ideální nástroj adaptace na změnu klimatu.

Druhá část konference byla zaměřena na téma modrozelené infrastruktury v praktickém životě měst a obcí. Města Karviná a Havířov předvedla své nově vzniklé koncepce hospodaření s dešťovou vodou a studii využití Karvinského moře. Zajímavým a přínosným pilířem konference byly prezentace měst a obcí, která mají úspěšně implementována modrozelená opatření na svém území (statutární město Ostrava – projekt „Cesta vody“ v Bělském lese; obec Ořechov - revitalizace krajiny a hospodaření s vodou; statutární město Prostějov – Městský park Mládkovy sady; statutární město Jihlava – Výsadby do strukturálního substrátu). Tento blok byl zakončen prezentací Ministerstva životního prostředí, které si pro účastníky konference připravilo přehled možností financování adaptačních opatření.

Příspěvky prezentujících si můžete prohlédnout v online sborníku konference.

Konference se uskutečnila v rámci projektu LIFE COALA, který se zaměřuje na zvyšování odolnosti našeho regionu vůči klimatické změně. Hlavním úkolem projektu je úspěšné zavádění cílů Adaptační strategie Moravskoslezského kraje na dopady změny klimatu a tím přispět ke zvýšení klimatické odolnosti kraje, zlepšení kvality prostředí pro život jeho obyvatel a podpoření udržitelného rozvoje kraje.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ