Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Komplexní sanace vodojemu v Opavě-Komárově je dokončena

| zdroj: SmVaK Ostrava0

aktuality
zdroj: SmVaK Ostrava

Více než pět milionů korun si vyžádala komplexní sanace zemního vodojemu v opavské části Komárov. Objekt byl především působením vnějších vlivů po více než 30 letech spolehlivého fungování v nevyhovujícím stavebně-technickém stavu.

Vodojem v Komárově má dvě komory s kapacitou 250 metrů krychlových pro každou z nich. Pitná voda do něj směřuje z páteřního systému pro výrobu a distribuci pitné vody v regionu – Ostravského oblastního vodovodu, konkrétně z I. větve Kružberského skupinového vodovodu. Zdrojově voda pochází z údolní nádrže Kružberk, následně je upravována v Úpravně vody Podhradí, odkud je distribuována do vodovodního systému.

„Důvodem, proč jsme k celkové sanaci přistoupili, byl nevyhovující technický stav spočívající například ve špatném stavu zastřešení a zateplení manipulační komory, nevyhovující bylo také opláštění vrchní části akumulačních nádrží, poškozené byly také omítky a stropy manipulační komory, obnažené byly výztuže stropních konstrukcí. Výměnu potřebovala také elektroinstalace objektu včetně ochrany před bleskem,“ říká vedoucí oddělení investic SmVaK Ostrava Dalibor Jurčák.

Během sanace byla nejdříve sejmuta zemina z akumulačních komor, bylo vybudováno jejich nové střešní opláštění, stejně jako opláštění svislých stěn fasádou a zateplení podzemní části. Opravou prošel také střešní plášť nad manipulační komorou včetně vyspravení atiky a oplechování. Vyměněny byly všechny dveře v objektu, stejně jako schodiště. Sanovány byly také podlahy. Úpravou prošly také okolní plochy, kdy byl zpevněn povrch před vstupem do objektu, byla provedena drenáž a vybudovány okapové chodníky kolem celého objektu. Vyměněny byly všechny vnitřní omítky stěn a stropů.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert