Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Kde fondy EU pomáhají. Den otevřených dveří v Zemském Hřebčinci

| autor: DotaceEU0

Kde fondy EU pomáhají. Den otevřených dveří v Zemském Hřebčinci

V provozu je více jak sto let a od roku 2010 se stal národní kulturní památkou. Dokonce odtud pochází kůň Ardo, který se stal předlohou slavného koně sv. Václava na Václavském náměstí v Praze. Brány hřebčince se znovu otevírají po rekonstrukci podpořené z fondů EU, kdy došlo k obnově povrchu jízdárny či zastřešení tribuny pro diváky. Tato významná památka byla rovněž digitalizována, takže ji teď můžete navštívit i ve virtuální realitě.

Na co se můžete těšit?
V rámci Dne otevřených dveří se pro veřejnost zdarma otevře historický areál Zemského hřebčince, kde si návštěvníci budou moci prohlédnout stáje a expozici o historii hřebčince. V rámci celého dne se můžete těšit na bohatý program na nově vybudovaném kolbišti hřebčince v rámci Chovatelského dne, kde se budou střídat jednotlivá představení koní v různých disciplínách (skoková čtverylka, ukázka zásahu jízdní policie a mnoho dalšího). Navíc program zpestří písecká kapela Kvintet a vystoupení mažoretek.

Prezentace dalších projektů: Evropské fondy pomáhají i na jiných místech. Na akci vám představíme další úspěšné projekty, které zlepšily kvalitu života v Jihočeském kraji. Zemědělské stroje vystaví společnost Garnea, Střední zemědělská škola z Písku předvede vystoupení svých studentů s koňmi a písecká Sladovna připraví animátorskou dílnu pro děti.

Aktivity pro děti i dospělé: Po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží. Pravidelně budeme losovat výherce hodnotných cen v rámci soutěže o nejoblíbenější projekt v Jihočeském kraji.  Děti si užijí zábavu na skákací nafukovací farmě, při malování na obličej či vožení na ponících. Na památku si budete moct vyfotit ve fotokoutku a odnést si dárkové ceny pro Vás i Vaše děti v rámci stanovišť, které zde objevíte. Čeká Vás zkrátka nabitý zajímavý program během celého dne pro všechny věkové generace včetně rodin s dětmi.
Prohlídky bez nutnosti registrace předem.  

Kontaktní osoba: Taťána JandováTatana.Jandova@mmr.cz,  tel: 703840710


Na prohlídky není nutná předchozí registrace.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema