Kde fondy EU pomáhají. Den otevřených dveří v Zemském Hřebčinci

| autor: DotaceEU0

Kde fondy EU pomáhají. Den otevřených dveří v Zemském Hřebčinci

V provozu je více jak sto let a od roku 2010 se stal národní kulturní památkou. Dokonce odtud pochází kůň Ardo, který se stal předlohou slavného koně sv. Václava na Václavském náměstí v Praze. Brány hřebčince se znovu otevírají po rekonstrukci podpořené z fondů EU, kdy došlo k obnově povrchu jízdárny či zastřešení tribuny pro diváky. Tato významná památka byla rovněž digitalizována, takže ji teď můžete navštívit i ve virtuální realitě.

Na co se můžete těšit?
V rámci Dne otevřených dveří se pro veřejnost zdarma otevře historický areál Zemského hřebčince, kde si návštěvníci budou moci prohlédnout stáje a expozici o historii hřebčince. V rámci celého dne se můžete těšit na bohatý program na nově vybudovaném kolbišti hřebčince v rámci Chovatelského dne, kde se budou střídat jednotlivá představení koní v různých disciplínách (skoková čtverylka, ukázka zásahu jízdní policie a mnoho dalšího). Navíc program zpestří písecká kapela Kvintet a vystoupení mažoretek.

Prezentace dalších projektů: Evropské fondy pomáhají i na jiných místech. Na akci vám představíme další úspěšné projekty, které zlepšily kvalitu života v Jihočeském kraji. Zemědělské stroje vystaví společnost Garnea, Střední zemědělská škola z Písku předvede vystoupení svých studentů s koňmi a písecká Sladovna připraví animátorskou dílnu pro děti.

Aktivity pro děti i dospělé: Po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží. Pravidelně budeme losovat výherce hodnotných cen v rámci soutěže o nejoblíbenější projekt v Jihočeském kraji.  Děti si užijí zábavu na skákací nafukovací farmě, při malování na obličej či vožení na ponících. Na památku si budete moct vyfotit ve fotokoutku a odnést si dárkové ceny pro Vás i Vaše děti v rámci stanovišť, které zde objevíte. Čeká Vás zkrátka nabitý zajímavý program během celého dne pro všechny věkové generace včetně rodin s dětmi.
Prohlídky bez nutnosti registrace předem.

Kontaktní osoba: Taťána JandováTatana.Jandova@mmr.cz,  tel: 703840710

Na prohlídky není nutná předchozí registrace.

Foto: ilustrační/ Pixabay