Karlovarský kraj začíná 1. července 2019 přijímat žádosti o kotlíkové dotace

| autor: Karlovarský kraj0

Karlovarský kraj začíná 1. července 2019 přijímat žádosti o kotlíkové dotace

Po odeslání elektronické žádosti je třeba doručit do deseti pracovních dnů listinné dokumenty na podatelnu krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech. Celkem kraj rozdělí přes 66 milionů korun.

Ve třetí vlně kotlíkových dotací mohou o dotaci požádat majitelé rodinných domů, v nichž se nachází kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním nesplňující 3, 4 a 5. emisní třídu. Tu žadatelé zjistí z dokladu o kontrole technického stavu, který přikládají k žádosti o dotaci.

„Na pořízení tepelného čerpadla či kotle na biomasu jde o dotaci do výše 120 000 korun, propláceno je 80 procent způsobilých výdajů, a na pořízení plynového kondenzačního kotle je dotace do výše 95 000 korun, propláceno je 75 procent způsobilých výdajů. Kombinované kotle na uhlí a biomasu už podporu nezískají,“ uvedl náměstek hejtmanky Dalibor Blažek.

Pro žadatele jsou na krajských stránkách připravena instruktážní videa a chatovací okénko, aby lidé celý proces podávání žádostí bez problému zvládli. „Podle připravených žádostí v systému je jasné, že bude o kotlíkové dotace opět velký zájem, proto doporučujeme lidem, aby s podáním žádostí neotáleli a podali je co nejdříve,“ dodal Dalibor Blažek.

ilustrační foto/Karlovarský kraj