Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Karlovarský kraj bojuje v Bruselu za pokračování finanční podpory uhelných regionů

| zdroj: Karlovarský kraj0

240620-brusel
zdroj: kr-karlovarsky.cz

Karlovarský kraj má tu čest prezentovat, jako nepsaný leader uhelných regionů v Evropě, záměry cílené podpory post uhelných regionů na plenárním zasedání Evropského Výboru regionů v Bruselu.

„Karlovarskému kraji se stále daří prosazovat snahu, aby i v letech 2028+ byla cílená podpora uhelných regionů zásadním tématem evropského rozpočtu. Dostat se na jednání Výboru regionů, jako jednoho z významných orgánů Evropské komise, bylo náročné, ale podařilo se to. Je evidentní, že v tomto směru máme jako kraj u Evropské komise dobré postavení,“ uvedl radní pro regionální rozvoj Patrik Pizinger, který se jednání účastní. 

Příprava na další programové období EU a tedy i příprava rozpočtů a jejich zacílení pro členské země je na úrovni EU v plném proudu. Za posledních několik let se Karlovarskému kraji podařilo společně s významnými partnery napříč Evropou, např. ze Saska nebo Polska, ale i s klíčovými ministerstvy v České republice vytvořit určitou živou a aktivní komunitu uhelných regionů, která je schopna na evropské úrovni za své zájmy intenzivně bojovat. 

„Za dobu existenci kraje je to poprvé, kdy má Karlovarský kraj tak pevnou pozici v Bruselu. Daří se to díky zodpovědné a precizní práci celého týmu Karlovarského kraje, a to jak politiků, tak úředníků. Už nyní vidíme reálné dopady spolupráce nejen na národní úrovni v komunikaci s Ministerstvem životního prostředí, ale i v možnostech nastavení budoucích dotačních programů pro uhelné regiony 2028+,“ doplnil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ