Kapacitnější vodovod za 14 milionů pro Chlebovice a Zelinkovice

| zdroj: SmVaK Ostrava0

Kapacitnější vodovod za 14 milionů pro Chlebovice a Zelinkovice

„Provedli jsme hydrotechnické posouzení a z něj vyplynulo, že současné více než 60 let staré potrubí již kapacitně neodpovídá potřebám dané lokality. Inkrustace potrubí snížila jeho kapacitu natolik, že v nejvýše položených spotřebištích dochází k výrazným problémům s poklesem tlaku v síti. Bylo nezbytné situaci řešit,“ říká ředitel vodovodů SmVaK Ostrava Milan Koníř.

Celkové náklady přesáhnou 14 milionů korun, nový vodovod v délce 778 metrů z tvárné litiny bude mít průměr DN 150, oproti současnému DN 100, který je navíc snížen inkrustací. Součástí stavby bude také přepojení dvaceti plastových vodovodních přípojek a výměna čtyř nevyhovujících přípojek z oceli.

V samotném Frýdku-Místku v současnosti probíhá modernizace vodovodu za více než 2,2 milionu korun v ulici ČSA, která bude hotova  do konce července. Na podzim by měla být dokončena také oprava a rekonstrukce stavební části a elektroinstalace vodojemu ve Frýdku, která si vyžádá 2,5 milionu korun. Připravuje se také rekonstrukce vodovodu v ulicích Novodvorská, Jana Čapka a Dr. M. Tyrše, kde probíhá výběr zhotovitele.

Foto: zdroj SmVaK Ostrava