Kam vyrazit na oslavu Dne Země?

| zdroj: Kudyznudy0

Oslavte Den Země s Prahou – 23. dubna na Vyšehradě

Den Země je příležitost, kdy si lidé po celém světě připomínají význam ochrany životního prostředí. Prostřednictvím mnoha akcí se lidé vzdělávají v oblastech jako je například adaptace krajiny na klimatické změny, třídění odpadů, recyklace, snižování emisí v ovzduší apod.

Kde oslavit Den Země 2023

Praha a Brno

V sobotu 22. dubna se ke Dni Země připojí Toulcův dvůr v Praze. Letošním tématem bude Adaptace (rostlin) na nepříznivé podmínky. Čekají vás zde kreativní, rukodělné, vzdělávací i pohybové stanoviště pro děti, otevření výstavy fotografií soutěže Věda je krásná, přednášky, vycházky, loutkové divadlo i koncert na pódiu. V průběhu odpoledne bude volně přístupný areál s farmou. Z jiné strany to vezmou v Brně, na akci Planeta na talíři. V pátek 21. a v sobotu 22. dubna si vezmou na mušku oblíbené téma – jídlo a nakouknou pod pokličku produkci potravin lokálně i globálně. Bude se vařit, péct a hlavně ochutnávat.

Zoologické zahrady

Den Země slaví i Zoologické zahrady. V Zoo Brno připravili ve spolupráci se studenty Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně odpoledne plné zábavy a zajímavostí. Pražská Zoo se letos zaměří na pomoc ohroženým druhům živočichů vyskytujících se v našem bezprostředním okolí – v České republice a v Evropě. Zoo Liberec chystá interaktivní stanoviště s kvízy, rébusy a řadou zábavných i poučných informací. Slavit se bude i v Zoo Ostrava, která již nyní na svých stránkách interaktivně připomíná, že i malé činy každého z nás mohou mít pro ochranu přírody velký význam.

Staré Město, Ratibořice, Česká Kamenice, Olomouc a další

V Kovozoo ve Starém Městě slaví Den země již po 14. Hlavním cílem této akce je ekologická výchova nové generace zábavnou formou. Proběhne tradiční Ekoolympiáda skupiny REC Group, spoustu ekologického poučení, ale také spoustu zábavy!

V Ratibořicích spojí v sobotu 29. dubna Den Země s Ratibořickými ovčáckými slavnostmi. Uvidíte ukázku pastvy ovcí, práce ovčáckého psa a stříhání ovcí, předvedení ručního zpracování vlny, práci kovářů. Připraveny budou i tvořivé dílničky pro děti a k ochutnání i koupi výrobky od místních farmářů.

V Kulturním domě v České Kamenici oslaví Den Země předpolední dubnovou sobotu. Součástí akce bude i swap.

Ekologické dny v Olomouci přinesou společnou poradu o našem světě. Již 33 let je připravuje EDO Sluňákov-centrum ekologických aktivit města Olomouce.

Více informací najdete na webu Kudyznudy.

Tipy na domácí aktivity s dětmi najdete v našem článku Den Země se blíží.

Přečtěte si také:Světový den Země připomíná význam a důležitost recyklace