Již v pondělí 23. září startuje poslední příjem žádostí o kotlíkovou dotaci v Libereckém kraji

| zdroj: Liberecký kraj0

Žadatelé mohou získat peníze na výměnu starých kotlů 1. či 2. emisní třídy, a to za kotle na biomasu, plynové kondenzační kotle a tepelná čerpadla. „Finanční podpora se liší v závislosti na druhu pořizovaného zdroje tepla, od 95.000 korun do 120.000 korun. Na tepelná čerpadla a automatické kotle na biomasu přispíváme maximální částkou 120.000 korun, na ruční kotle na biomasu pak částkou až 100.000 korun. Na koupi plynového kondenzačního kotle dostanou žadatelé maximálně 95.000 korun,“ uvedla Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje pro resort hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Částka 7.500 korun navíc zvýhodní žadatele žijící v obcích se zhoršenou kvalitou ovzduší. Patří sem Cvikov, Česká Lípa, Čtveřín, Doksy, Frýdlant, Horní Branná, Chotovice, Chuchelna, Jenišovice, Jilemnice, Karlovice, Koberovy, Kruh, Lažany, Liberec, Lomnice nad Popelkou, Maršovice, Martinice v Krkonoších, Mimoň, Mírová pod Kozákovem, Modřišice, Nová Ves nad Popelkou, Nový Bor, Ohrazenice, Okrouhlá, Paceřice, Pěnčín u Liberce, Pěnčín u Jablonce nad Nisou, Pertoltice pod Ralskem, Přepeře, Příšovice, Radimovice, Radvanec, Roztoky u Jilemnice, Semily, Skalice u České Lípy, Skuhrov, Stráž nad Nisou, Studenec, Sychrov, Turnov, Zákupy a Železný Brod.

Elektronickou žádost mohou žadatelé vyplnit prostřednictvím odkazu https://dotace.kraj-lbc.cz/ziskej-dotaci. Ovšem poté musí ještě do 10 pracovních dní vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh doručit na adresu Krajského úřadu Libereckého kraje. Povinnými přílohami jsou fotodokumentace starého kotle prokazující jeho zapojení na otopnou soustavu a komínové těleso a dále doklad o kontrole technického stavu a provozu starého kotle, který slouží k potvrzení jeho emisní třídy. V případě, že má nemovitost více majitelů, je třeba doložit také jejich souhlasy se žádostí o dotaci na předepsaném formuláři.

Případné dotazy k žádostem o kotlíkovou dotaci je možné konzultovat na telefonním čísle 485 226 579, e-mailu kotliky@kraj-lbc.cz nebo osobně ve 3. patře Evropského domu.

ilustrační foto/pixabay