Jihočeský a Plzeňský kraj jako jediné v České republice loni hospodařily bez dluhů

| autor: Jihočeský kraj0

Stejně dobře, tedy bez dluhů, hospodařilo loni také 3 590 českých obcí z celkových 6 252. Na opačném konci žebříčku pak je 10 obcí, které překročily zákonem stanovené limity zadlužení ve všech monitorovacích ukazatelích a zařadily se tak do kategorie s vyšší mírou rizika hospodaření. Ani jedna z těchto obcí není z Jihočeského kraje.

Investice za více než tři a půl miliardy korun

„Dobrý výsledek Jihočeského kraje i našich obcí svědčí o odpovědném hospodaření,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast financí Jaromír Novák a prozradil, že podobně příznivý stav lze navíc očekávat i ve výsledcích za rok 2019.

Pozitivní výsledek hospodaření kraje je o to cennější, že se ho podařilo dosáhnout i přesto, že do oprav, novostaveb či rekonstrukcí kraj loni investoval více než tři a půl miliardy korun.

Foto: zdroj Jihočeský kraj