Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Jihlava vyhrála cenu za třídění elektrospotřebičů

| zdroj: Jihlava0

aktuality.jpg
zdroj: Jihlava

Kromě diplomu město získalo také 20 tisíc korun, které poputují do Ekofondu odboru životního prostředí.

Kolektivní systém pro zpětný odběr ELEKTROWIN zapojil české obce do soutěže ve sběru vysloužilých elektrospotřebičů a Jihlava vyhrála první místo v kategorii „Obec s nejvyšším počtem vyvezených MINIWINŮ“. To znamená, že z jihlavských sběrných dvorů bylo odvezeno nejvyšší množství klecových kontejnerů, tzv. miniwinů, s odevzdanými elektrospotřebiči.

Je otázkou, zdali je taková cena známkou dobrého či špatného zacházení s odpady. Jihlavané odpad třídí dobře, což je doloženo jak statistikami odboru životního prostředí, tak Odpadovými Oskary, které za třídění získala od neziskové organizace na ochranu přírody již dvakrát. Zároveň to je však důkazem, že Jihlavané hodně nakupují a mají velkou spotřebu,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí Katarína Ruschková s tím, že tipy na správné nakupování či zacházení s odpady Jihlavané naleznou na stránce odpadyjihlavy.cz.

Jihlava společně s oceněním obdržela od ELEKTROWINU také odměnu 20 tisíc korun, které poputují do Ekofondu odboru životního prostředí. „Tyto finance budou využity na práce v oblasti odpadového hospodářství, například na osvětu,“ doplnila Ruschková.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo