Jihlava je Šampionem Zdravých měst

| zdroj: Jihlava0

zdroj: Jihlava

V roce 2023 chce krajské město navázat na úspěšné projekty jako je Den Země nebo Jihlavský den zdraví a zároveň připravuje nové akce. Zaměřené například na volnočasové aktivity seniorů.

Jihlava získala nejvyšší ocenění v rámci Zdravých měst. Mezi šampiony patří dokonce už šest let. Za úspěchem stojí známé akce jako Den Země, Jihlavský den zdraví, Světlo pro AIDS, kampaně v rámci Týdne evropské mobility, školní fóra a parlamenty a mnoho dalších.

V příštím roce chce Zdravé město v akcích pokračovat a zároveň přidat nové projekty. „Rádi bychom se zaměřili na volnočasové aktivity seniorů, na aktivní trávení času dětí a mládeže nebo se věnovali tématům jako je udržitelnost či integrace znevýhodněných občanů,“ uvedl náměstek primátora Richard Šedivý, který převzal ocenění za Jihlavu v Parlamentu ČR. „Z ocenění mám velkou radost a děkuji všem, kteří se na jeho získání podíleli," dodal.

Za rok 2022 byli oceněni tito členové Národní sítě Zdravých měst (NSZM) ČR:

Statutární města Brno a Jihlava

Města Chrudim, Kopřivnice, Litoměřice, Rožnov p. Radhoštěm, Velké Meziříčí

Městské části Praha 10 a Praha 12

Obec Bory

Ocenění převzali z rukou Věry Kovářové, 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, která celou akci hostila, náměstka ministra vnitra Davida Slámy a Petra Švece, ředitele NSZM ČR.