Reklama

3. 5. 2019  |  Aktuality  |  Autor: Praha.eu

Jedinečné momenty z přírody na fotografiích

Nejlepší snímky z fotografické soutěže Czech Nature Photo 2019 jsou vystaveny do poloviny června v Karolinu. Slavnostní ceremoniál vyhlášení vítězů s předáním cen se zde uskutečnil 29. dubna 2019, kde hlavní město Prahu, které soutěži poskytlo záštitu, zastupoval náměstek primátora Petr Hlubuček.

Soutěž byla vyhlášena v osmi kategoriích, zúčastnilo se jí 244 českých a slovenských fotografek a fotografů, kteří přihlásili více než dva tisíce snímků. Vítězem třetího ročníku Czech Nature Photo se stal Jan Stria se snímkem „Snídaně v trávě“ z kategorie Plazi, obojživelníci a podvodní život.

Jednou z kategorií soutěže je Příroda v Praze, v níž byl jako vítězný oceněn snímek „Hitchcock u Karlova mostu“ Víta Lukáše. „Život je o detailu a o hloubce okamžiku. Tato fotka na mne působí především díky uskupení ptactva nad Vltavou v kontextu s lidskou historií, s Karlovým mostem. Jsem přesvědčen, že opravdu takovýto shluk ptactva může působit jako z Hithcockových filmů, ale já jsem uhranut sílou přírody a gratuluji fotografovi, že dokázal tento okamžik tak skvěle zachytit,” řekl náměstek primátora Petr Hlubuček při předání ceny Vítu Lukášovi. Nominaci získala také další fotografie tohoto autora nazvaná Nutrie v Praze – potěšení turistů, postrach ekologů.

Nejen oceněné snímky ze všech kategorií, ale i další zajímavé fotografie ze soutěže, jsou vystaveny až do 17. června 2019 v pražském Karolinu. Výstava je otevřena denně od 10:00 do 19:00 hodin – více na stránkách Czech Nature Photo 2019.

© Ekologie v praxi, z.s. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI