Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Jak proběhla konference ODPADY 21

| zdroj: Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje z.s.0

aktuality.jpg
zdroj: redakce

Jubilejní 20. ročník konference ODPADY 21, jehož hlavním organizátorem bylo Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje, proběhl v Ostravě ve dnech 11.-12.5.2022. Hostitelem akce byla VŠB-TUO. Konference proběhla v úzké vzájemné součinnosti 3 krajů a to Moravskoslezského, Zlínského a Olomouckého. Nosným tématem bylo energetické využití komunálních odpadů. Záštitu nad konferencí převzala ministryně životního prostředí a hejtmani všech tří krajů.

Dvacet přednášejících odborníků a více než stovka účastníků konference se shodli na tom, že komunální odpad a jeho energetické využití musí být nedílnou součástí budoucího systému moderního odpadového hospodářství státu, ve kterém odpad bude významným energetickým zdrojem. Tedy nikoliv současná prostá likvidace komunálního odpadu skládkováním či spálením, ale nové moderní smysluplné technologie a zařízení na jejich energetické využití (ZEVO), na jejichž konci je teplo a elektrická energie. Tedy postupy, jež šetří primární neobnovitelné zdroje a jejichž zbytkovým odpadem při spalování je druhotná surovina. Konference v této souvislosti podtrhla význam úzké spolupráce akademické sféry s průmyslem a státní správou.

Zástupci všech tří krajů se rovněž shodli na účelnosti vzájemné součinnosti a spolupráce v tématu odpadového hospodářství a cirkulární ekonomiky i v dalších budoucích ročnících konference.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema