Jak nakupovat v bezobalové drogerii krok za krokem

| autor: Hana Tomášková0

Jak nakupovat v bezobalové drogerii krok za krokem

Nákup pracích gelů a dalších stáčených prostředků:

Přinesete si vlastní nádobu (pokud nemáte nebo zapomenete, dostanete ji, nebojte se):

Ze vzorků si vyberete vůni:

U pokladny vám zváží donesenou nebo přidělenou nádobu, načepují do ní vybraný gel nebo prostředek a znovu zváží, aby se zjistila skutečně odebraná hmotnost zboží.

Podobně nakoupíte šampon:

nebo mýdlo:

či zubní pastu:

U sypaných prostředků probíhá nákup obdobně. U pokladny vám zváží donesenou nebo přidělenou nádobu, buď si sami naberete zboží nebo vám ho prodavačka nabere, vše znovu zváží a z rozdílu zjistí hmotnost odebraného zboží, které pak zaplatíte:

Dále si můžete vybrat například ekologický kartáček na zuby nebo brčka. K brčkům nezapomeňte na štěteček na čištění, abyste je mohli používat opakovaně.

V nabídce najdete i další kartáče... na sklo... na zeleninu...

Lufa na nádobí:

Lufa na tělo:

Mýdla... mýdlo s kozím mlékem je ideální pro atopiky:

Přírodní kosmetika:

Přírodní balzám na rty, u kterého dokupujete pouze samotný obsah, "obal" si tak necháte pokaždé znovu doplnit:

Hygienické potřeby:

Nahoře vidíte krásné kelímky, mýdlenky a kartáče,

dole vidíte sáčky, tyčinky do uší a dámské hygienické potřeby - vložky a menstruační kalíšek:

Univerzální obal na opakované                         Deodorant a obal,

použití s pumpičkou:                                         který si můžete později doplňovat:

Bylinky k výrobě směsí do koupele, voňavých sáčků apod.:

A když už máte brčka, hodil by se i kelímek. Na výběr máte bambusový nebo z recyklovaného plastu. A ve vaší kavárně pak můžete žádat kávu přímo do tohoto skvostu:

Kelímek z recyklovaného plastu:

Filtr na kávu:

Sáček na zeleninu, ovoce apod.:

Obal na svačinu:

Voskované ubrousky třeba taky na svačinu. Ty už mám sama vyzkoušené, dobře se do nich balí svačina dětem do školy. Oproti běžným ubrouskům mají navíc výhodu, že se vám ze strany nelepí k namazanému pečivu. Mají veselé vzory a každý z rodiny tak může mít svůj. Až se vám opotřebuje vrstva vosku, můžete si je sami znovu navoskovat a zažehlit žehličkou:

Nakupování v bezobalové drogerii Kohoutek ve dvoře má nejen ekologický význam. Tady se schází lidé podobného smýšlení. Je to místo sdílení, prostor s atmosférou, která vás pohltí:

Zuzana Miškufová prodává jen to, co má sama lety prověřené a vyzkoušené. Nechá vás v klidu se rozhlédnout. Poradí vám při samotném nákupu. Doporučuje například přelít si nakoupené zboží do hezkých lahviček a doma ozdobených obalů. Kupujete sice zboží bez obalu, ale získáváte víc než v běžném obchodu.

Foto: Petr Jarolímek, redakce

Zero waste – bezobalový nákup drogerie