IMD Smart City Index 2019

| autor: Hana Tomášková| zdroj: IMD World Competititeness Center0

IMD Smart City Index 2019

IMD Smart City Index 2019 porovnává 102 světových měst. Zaměřuje se na to, jak obyvatelé porovnávaných měst vnímají rozsah a výsledky úsilí o přeměnu města na "Smart City" s důrazem na vyvážení ekonomických a technologických aspektů s preferencemi lidí.

Být světově uznávaným inteligentním městem může být v současné době rozhodující pro získání zájmu investorů. První místo Smart City Index 2019 obsadil Singapur. Za ním následuje Curych a Oslo. Praha je devatenáctá. Vyniká v pracovních příležitostech, v možnostech vzdělávání, oceněna je veřejná doprava a přístup k on-line službám. Naopak zaostává v řešení dopravního přetížení, čistoty ovzduší a korupce.

Pořadí prvních 25 měst podle Smart City Index 2019:

Kompletní výsledky a další informace najdete zde: Download the IMD Smart City Index 2019

Zdroj: IMD World Competitiveness Center,  Singapore University of Technology and Design (SUTD)

Foto: ilustrační/ Pixabay