I přes mimořádná opatření veřejné osvětlení v Praze funguje bez omezení

| zdroj: Praha0

I přes mimořádná opatření veřejné osvětlení v Praze funguje bez omezení

„Chod města musí být pro Pražany zajištěn i v takto mimořádné době. V případě městského osvětlení si těžko můžeme představit, že přestane po setmění svítit polovina ulic v důsledku vládních opatření,“ řekl radní hl. m. Prahy Jan Chabr, který má pražské veřejné osvětlení ve své gesci.

O 135 tisíc stožárů veřejného osvětlení se stará městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP). Ta učinila nezbytná opatření k zajištění svého chodu, a především bezpečnosti svých zaměstnanců. Předseda představenstva THMP Tomáš Jílek uvedl,  že již v době prvního výskytu nákazy v Evropě požadoval od svých zaměstnanců po návratu z postižených regionů 14denní práci z domova. „Dnes už je situace podstatně složitější. U koho to charakter práce dovoluje, ten pracuje na dálku. Pokud to možné není, jako třeba u dispečerů nebo montérů, děláme vše pro zajištění jejich bezpečnosti na pracovišti,“ vysvětlil. Zaměstnanci tak při práci používají ochranné roušky, mají k dispozici dezinfekční gely a každé 3 až 4 hodiny jsou jejich pracoviště dezinfikována. „Pokud se naši zaměstnanci nedopravují do práce vlastním autem, zajišťujeme jim svoz do zaměstnání tak, aby nemuseli v době pandemie cestovat MHD,“ doplnil.

Správa a údržba veřejného osvětlení v hlavním městě tak probíhá standardně. „Dispečink máme stále v provozu 24 hodin denně. V posledních dnech jsme sice zaznamenali lehký pokles v množství hlášených poruch, ale to je vzhledem k situaci pochopitelné,“ upřesnil Tomáš Jílek a současně uvedl, že obě výjezdová střediska fungují bez omezení. „Ve středu proběhla i pravidelná kontrola svítivosti, kterou na základě smlouvy s hlavním městem provádíme. Zjistili jsme na ní jen 6 nefunkčních světelných zdrojů z celkových 805 zkontrolovaných, což je výsledek, který nám dělá opravdu radost,“ dodal.

„Jsem rád, že se nám i v tuto vypjatou dobu daří v THMP zajišťovat profesionální práci a to včetně dodržování všech preventivních opatření. Pevně věřím, že nám situace dovolí co nejdříve pokračovat ve všech nastartovaných projektech zase ve stoprocentním nasazení,“ uzavřel radní Jan Chabr.

Foto: zdroj město Praha