Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Hlavní město nabídne cyklistům zdarma servis

| zdroj: Praha0

Hlavní město nabídne cyklistům zdarma servis

Po rozvolnění opatření kvůli koronaviru začínají Pražané stále více sedat na kolo a dopravovat se po hlavním městě dalšími alternativními prostředky. Metropole chce těmto lidem vyjít vstříc a nabídne jim servis zcela zdarma.

„Mnoho lidí vytáhlo po delší době kolo a rádi by si nechali seřídit brzdy či řazení, ale v servisech je často dlouhá čekací doba, nebo na to nemají Pražané dostatek času. Právě proto chceme obyvatelům poskytnout možnost si cestou z práce nechat kolo seřídit zcela zdarma,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Od 19. do 21. května mohou vždy mezi 16. a 19. hodinou cyklisté využít bezplatný základní servis, a v případě zjištěných nedostatků si přímo na místě zakoupit duši, řetěz, lanko, bowden, brzdové špalky a další nezbytné součásti pro své kolo.

Akce se uskuteční na třech místech, konkrétně pak na v úterý na Náplavce pod Palackého mostem, ve středu Praze 8 v parku U českých loděnic a ve čtvrtek v Podolí v blízkosti sčítacího totemu. Přesnou polohu zájemci najdou na webových a facebookových stránkách Čistou stopou Prahou či v aplikaci Na kole Prahou.

Praha v letošním roce podpoří budování cyklistické infrastruktury na svém území 170 miliony korun, vzniknou za ně desítky kilometrů nových, nebo zásadně opravených, cyklotras. V blízké budoucnosti město plánuje umístit 10 servisních stojanů tak, aby lidé využívající městskou cyklistiku měli základní nářadí kdykoli k dispozici.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.