Hlavní město nabídne cyklistům zdarma servis

| zdroj: Praha0

Hlavní město nabídne cyklistům zdarma servis

Po rozvolnění opatření kvůli koronaviru začínají Pražané stále více sedat na kolo a dopravovat se po hlavním městě dalšími alternativními prostředky. Metropole chce těmto lidem vyjít vstříc a nabídne jim servis zcela zdarma.

„Mnoho lidí vytáhlo po delší době kolo a rádi by si nechali seřídit brzdy či řazení, ale v servisech je často dlouhá čekací doba, nebo na to nemají Pražané dostatek času. Právě proto chceme obyvatelům poskytnout možnost si cestou z práce nechat kolo seřídit zcela zdarma,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Od 19. do 21. května mohou vždy mezi 16. a 19. hodinou cyklisté využít bezplatný základní servis, a v případě zjištěných nedostatků si přímo na místě zakoupit duši, řetěz, lanko, bowden, brzdové špalky a další nezbytné součásti pro své kolo.

Akce se uskuteční na třech místech, konkrétně pak na v úterý na Náplavce pod Palackého mostem, ve středu Praze 8 v parku U českých loděnic a ve čtvrtek v Podolí v blízkosti sčítacího totemu. Přesnou polohu zájemci najdou na webových a facebookových stránkách Čistou stopou Prahou či v aplikaci Na kole Prahou.

Praha v letošním roce podpoří budování cyklistické infrastruktury na svém území 170 miliony korun, vzniknou za ně desítky kilometrů nových, nebo zásadně opravených, cyklotras. V blízké budoucnosti město plánuje umístit 10 servisních stojanů tak, aby lidé využívající městskou cyklistiku měli základní nářadí kdykoli k dispozici.