Hejtman Netolický: S odstraněním chemikálií v Chrasti chceme pomoci ve spolupráci se státem

| autor: Pardubický kraj0

Celá situace je o to horší, že v areálu volně leží celá řada chemikálií či barviv. O možnosti řešení této situace jednal se starostou města Vojtěchem Krňanským hejtman Martin Netolický. Ten nabízí krajskou pomoc v rámci státní dotace, která byla vytvořena na základě obdobného problému ve Vitce Brněnec.

„Celá situaci mi připomíná areál bývalé Vitky v Brněnci, kde se nám za přispění státní dotace, která pro obdobné případy vznikla, podařilo odstranit volně ležící chemikálie a další nebezpečné látky. V případě Chrasti budeme chtít být znovu aktivní při jednáních se státem, ale také se samotnou obcí. Areál se nachází de facto v centru města a chátrá. Problémem je také jeho zabezpečení proti vniknutí,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Chrasti nabízíme v tuto chvíli především metodickou pomoc našich pracovníků při žádosti o státní dotaci na odstranění ekologických zátěží. V letošním roce je k dispozici 235 milionů korun s tím, že žádosti se podávají do 1. července. Díky této dotaci je možné relativně rychle vyřešit alespoň jeden z problémů. Tím druhým je další osud celého areálu,“ řekl hejtman Netolický.

Foto: ilustrační/ Pixabay