Hejtman navštívil Blšany. Město se těší na novou kanalizaci, na kterou Ústecký kraj přispěl

| zdroj: Ústecký kraj0

aktuality.jpg
zdroj: Hejtman Bubeníček (vpravo) stojí spolu se starostkou Blšan, projektantem a stavbyvedoucím v místech "výkopů"/ Ústecký kraj

Slavnostního „výkopu“ nové kanalizace v Blšanech se za přítomnosti starostky Dagmar Břehovské zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a Monika Zeman, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství. Ústecký kraj stavbu podpořil 50 tisíci korun z Programu obnovy venkova.

Starostka Břehovská poté provedla hejtmana po městě, navštívili kostel svatého Michala či fotbalový stadion, na kterém před dvaceti lety chytal dnes už legendární brankář Petr Čech. Před čtyřmi lety FK Chmel Blšany zanikl. Dnes se na travnaté ploše konají alespoň fotbalová soustředění a další akce. „Jsem rád, že ještě dnes má stadion využití a nechátrá,“ uvedl při prohlídce Blšan hejtman Bubeníček.

Poslední zastávkou byla návštěva Zemědělské společnosti Blšany v nedalekém Očihově, kde se hejtman seznámil postupem zpracování chmele. Nahlédl do provozu a popovídal s místními zaměstnanci.