Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Firma nerespektuje rozhodnutí ČIŽP, nezajišťuje na lesních pozemcích nápravu a nepečuje o ně

| zdroj: ČIŽP0

Firma nerespektuje rozhodnutí ČIŽP, nezajišťuje na lesních pozemcích nápravu a nepečuje o ně

Spáchal tak úmyslně přestupek a inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Liberce mu za to uložili další pokutu 280 tisíc korun. Ta nabyla 26. 11. 2019 právní moci.

„Obviněný neplnil opakovaně povinnosti vlastníka lesa dané lesním zákonem a tím způsobil ohrožení životního prostředí v lesích. ČIŽP s ním vedla správní řízení v souvislosti s nedostatky zjištěnými při obnově lesa už v roce 2017, kdy mu bylo uloženo opatření k nápravě. To ale nesplnil v požadovaném rozsahu a ve stanovené lhůtě a posléze ani v dalších náhradních lhůtách. Za neplnění tohoto opatření a ohrožení životního prostředí v lesích jsme mu už uložili ve dvou případech pokuty  - 120 tisíc (nabylo právní moci 23. 12. 2017) a 140 tisíc korun (nabylo právní moci 25. 10. 2018)[1]. A teď tedy další sankci 280 tisíc korun,“ řekl Martin Kmoch, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Liberci.

Z důvodu zjištěných nedostatků při obnově lesa ve Vlastibořicích vydali inspektoři 2. 2. 2017 pravomocné rozhodnutí, kterým uložili firmě provést do 30. června 2017 v součinnosti s odborným lesním hospodářem zalesnění stanovištně vhodnými dřevinami a provádět důslednou ochranu lesa proti buřeni a okusu zvěří.  Toto rozhodnutí ale nebylo splněno. ČIŽP tedy uložila obviněné firmě pokutu 120 tisíc korun a zároveň stanovila náhradní lhůtu k nápravě s termínem do 30. června 2018. Ani to však splněno nebylo. Inspektoři opět firmu pokutovali 140 tisíci korunami a lhůtu pro nápravu stanovili do 30. června 2019.

Obviněný nerespektuje rozhodnutí ČIŽP, nezajišťuje na dotčených pozemcích nápravu a nepečuje o ně. Přitom jeho činností je lesnictví. Zabývá se hospodařením na lesních pozemcích v různých regionech České republiky. Firma by tedy měla mít dostatek zkušeností v oboru a měla by se orientovat v právních předpisech, které s tím souvisí. Přesto už ji inspektoři ČIŽP za stejný čin pokutovali i v jiných regionech, například zde: http://www.cizp.cz/Firma-nezalesnila-holiny-a-dostala-pokutu-200-tisic-korun.html

Foto: Firma neprovedla zalesnění vhodnými dřevinami a neprováděla důslednou ochranu lesa proti buřeni a okusu zvěří./ ČIŽP

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy