Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Firma nerespektuje rozhodnutí ČIŽP, nezajišťuje na lesních pozemcích nápravu a nepečuje o ně

| zdroj: ČIŽP0

Firma nerespektuje rozhodnutí ČIŽP, nezajišťuje na lesních pozemcích nápravu a nepečuje o ně

Spáchal tak úmyslně přestupek a inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Liberce mu za to uložili další pokutu 280 tisíc korun. Ta nabyla 26. 11. 2019 právní moci.

„Obviněný neplnil opakovaně povinnosti vlastníka lesa dané lesním zákonem a tím způsobil ohrožení životního prostředí v lesích. ČIŽP s ním vedla správní řízení v souvislosti s nedostatky zjištěnými při obnově lesa už v roce 2017, kdy mu bylo uloženo opatření k nápravě. To ale nesplnil v požadovaném rozsahu a ve stanovené lhůtě a posléze ani v dalších náhradních lhůtách. Za neplnění tohoto opatření a ohrožení životního prostředí v lesích jsme mu už uložili ve dvou případech pokuty  - 120 tisíc (nabylo právní moci 23. 12. 2017) a 140 tisíc korun (nabylo právní moci 25. 10. 2018)[1]. A teď tedy další sankci 280 tisíc korun,“ řekl Martin Kmoch, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Liberci.

Z důvodu zjištěných nedostatků při obnově lesa ve Vlastibořicích vydali inspektoři 2. 2. 2017 pravomocné rozhodnutí, kterým uložili firmě provést do 30. června 2017 v součinnosti s odborným lesním hospodářem zalesnění stanovištně vhodnými dřevinami a provádět důslednou ochranu lesa proti buřeni a okusu zvěří.  Toto rozhodnutí ale nebylo splněno. ČIŽP tedy uložila obviněné firmě pokutu 120 tisíc korun a zároveň stanovila náhradní lhůtu k nápravě s termínem do 30. června 2018. Ani to však splněno nebylo. Inspektoři opět firmu pokutovali 140 tisíci korunami a lhůtu pro nápravu stanovili do 30. června 2019.

Obviněný nerespektuje rozhodnutí ČIŽP, nezajišťuje na dotčených pozemcích nápravu a nepečuje o ně. Přitom jeho činností je lesnictví. Zabývá se hospodařením na lesních pozemcích v různých regionech České republiky. Firma by tedy měla mít dostatek zkušeností v oboru a měla by se orientovat v právních předpisech, které s tím souvisí. Přesto už ji inspektoři ČIŽP za stejný čin pokutovali i v jiných regionech, například zde: http://www.cizp.cz/Firma-nezalesnila-holiny-a-dostala-pokutu-200-tisic-korun.html

Foto: Firma neprovedla zalesnění vhodnými dřevinami a neprováděla důslednou ochranu lesa proti buřeni a okusu zvěří./ ČIŽP

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ