Firma nakládala v nádržích se závadnými látkami bez schváleného havarijního plánu. Dostala pokutu 300 tisíc korun

| zdroj: Česká inspekce životního prostředí0

Více než půl roku nebyla jedna skladovací nádrž zabezpečena proti smísení závadných látek, které jsou v ní uloženy, se srážkovými vodami. Firma také nepředložila zkoušky těsnosti tří nádrží, ve kterých jsou uloženy odpady ropného charakteru. Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) jí za to uložili pokutu 300 tisíc korun.

V srpnu 2018 provedli inspektoři ČIŽP místní šetření zaměřené na nakládání se závadnými látkami. „Zjistili jsme to, co před námi už Městský úřad Kolín, ropné látky se směsí vody skladovány v nadzemní nádrži, která není zabezpečena proti nátoku srážkových vod.

V okolí této nádrže se nacházely znečištěné zeminy ropnými látkami a to v důsledku netěsnosti její vypouštěcí armatury. Při šetření jsme uložili společnosti FOBOS INVEST, a.s. opatření, k nimž neměla připomínky a zavázala se, že naše požadavky budou splněny. Kontrolou v listopadu 2018 jsme ale zjistili, že nebyla splněna žádná nápravná opatření,“ řekl Václav Beroušek, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP pro Prahu a Středočeský kraj.

Pokuta 300 tisíc korun je od 11. 9. 2019 pravomocná.

ilustrační foto/pixabay