Video: dokument představuje klimatická opatření

| zdroj: SFŽP, klimasemeni.cz0

Video: dokument představuje klimatická opatření

Film vznikl v rámci projektu, který byl podpořen z Národního programu Životní prostředí. „V dokumentu jsme se pokusili zachytit co nejvíce příkladů klimatických opatření s velkým důrazem na to, aby pocházela z různých částí Česka a jejich iniciátorem byly různé subjekty. Také jsme se snažili o rovnováhu v zastoupení mezi ukázanými adaptacemi a mitigacemi, protože obě tyto skupiny řešení jsou potřeba a v ideálním případě se vzájemně doplňují,“ popsal záměry tvůrců režisér filmu a vedoucí projektu Daniel Tichý.

Představené příklady spadají tematicky například do oblasti energetických úspor, čisté mobility, využívání obnovitelných zdrojů či budování modro-zelené infrastruktury. „Výraznou pozornost a prostor jsme dali také opatřením, která pomáhají obnově tuzemské krajiny v tom ohledu, aby byla funkční, prostupná, pestrá a odolnější vůči dopadům klimatické změny,“ dodal Tichý.

Jedna ze samostatných obsahových částí dokumentu se věnuje i občanským iniciativám a aktivním jednotlivcům, kteří se zabývají ochranou klimatu. Film je volně přístupný prostřednictvím platformy YouTube a v plánu je jeho promítání ve školách.

Foto: ilustrační/ redakce archiv