Exkluzivní program veletrhu e-SALON: premiéry slavných značek, testovací jízdy i setkání s hvězdami

| zdroj: ABF, a.s.0

Bohatý bude i doprovodný program, který přinese edukativní přednášky a konference, testovací jízdy, závody nebo setkání s hvězdami. Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

První den konání veletrhu, čtvrtek 14. listopadu, bude určen odborné veřejnosti. Již po slavnostním zahájení druhého ročníku veletrhu e-SALON, které se koná od 9 hodin v Kongresovém sále Vstupní haly II, začne ve stejných prostorách konference Čistá mobilita v chytrých městech. Během dopoledních hodin také odstartuje série tiskových konferencí slavných značek, které Česku představí nejnovější modely svých elektromobilů.

Přesně v 10:00 bude v Hale 4 zahájena série tiskových konferencí světových automobilek, kterou odstartuje koncern Volkswagen. Ten uvede v české premiéře své, laiky i odborníky dlouho očekávané, vozidlo ID.3. Tento vůz nabízí dojezd až 550 km a majitel získá osmiletou záruku na baterii.

Od 10:30 bude pozornost upřena na tiskovou konferenci ŠKODA AUTO, která představí hned několik modelů: CITIGOe iV, SUPERB iV a VISION iV. Elektrické CITIGO představuje dokonalý vůz do města, kde jeho kompaktní rozměry a bezemisní provoz přinesou největší výhody. SUPERB iV je první plug-in hybrid ŠKODA kombinující spalovací motor s elektrickým pohonem, který nabízí i možnost jízdy v čistě elektrickém režimu. Škoda Auto se dostane ke slovu ještě ve 13 hodin, kdy ve venkovních prostorách PVA EXPO PRAHA před Vstupní halou I představí také vlastní dobíjecí technologii.

Automobilka KIA uvede na tiskové konferenci, která se bude konat od 11 hodin, dva čistě elektrické modely, oba s dojezdem přesahujícím 450 km v kombinovaném cyklu a 600 km v čistě městském provozu. Vůbec poprvé v Česku bude k vidění druhá generace modelu e-Soul a vystaven bude i první čistě elektrický crossover značky, model e-Niro.

Na kola, na show i na známé tváře

Vstupní hala I letňanského výstaviště bude dějištěm událostí souvisejících s elektrokoly. Společnost Svět elektrokol v těchto prostorách nabídne testovací jízdy značek Lectron a Bulls, dvakrát denně mohou návštěvníci sledovat také unikátní bike show. Postarají se o ni členové Bike O´Clock, kteří okouzlili publikum i porotu v soutěži Česko Slovensko má talent. Ve Vstupní hale I bude také možné zúčastnit se zajímavých workshopů na téma elektrokola a využít zde i servis, o což se postará časopis Electric Bike Action.

Atraktivní zábavu pro širokou veřejnost, především pro rodiny s dětmi, chystá i spoluorganizátor akce – televize Prima. Ta připravuje program podle zaměření jednotlivých televizních kanálů i stánek pořadu Autosalon, kde se mohou návštěvníci potkat s moderátory oblíbeného pořadu. „Ti odvážní si mohou vyzkoušet simulátor rally nebo virtuální realitu s Prima COOL. Setkání s přírodou a živočichy nabídne stanoviště Prima ZOOM a dámy si oddechnou v zóně Prima LOVE. Nebudou chybět ani známé tváře z obrazovky televize Prima, které budete moci navíc v pátek i v sobotu potkat na autogramiádě,“ jmenuje jednotlivé atrakce marketingový ředitel FTV Prima Aleš Pýcha. Návštěvníci tak budou moci získat autogram nebo se vyfotografovat například s Evou Perkausovou, Petrem Vágnerem, Monikou Leovou nebo mistrem vychytávek Láďou Hruškou.

Press briefing chystá pro média i tchajwanský výrobce motorek, skútrů a čtyřkolek KYMCO za účasti předsedy Allena Ko. Ve čtvrtek 14. listopadu v 10 hodin představí na veletrhu nový elektrický motocykl RevoNEX. Po světové premiéře v Miláně v minulém týdnu se i návštěvníci veletrhu e-SALON budou moci podívat na nový přírůstek. Na stánku bude k vidění i nový model elektrického skútru i-One nebo inovovaná tříkolka CV3.

Co také přinese doprovodný program veletrhu?

• Exhibiční závod vodíkových modelů autíček a jízda s vodíkovými speciály na vlastní kůži

• Sraz automobilů značky Tesla, synchronizované mávání křídly a pokus o nový český rekord

• Atraktivní testovací jízdy elektrokol, motorek, elektromobilů a dalších vozítek

• Letadla a loď na elektrický pohon

• Naučné přednášky a diskuze pro všechny, které zajímá elektromobilita, čistá mobilita nebo nabíjecí infrastruktura

• Interaktivní preventivní program na stánku BESIP

Podrobnosti najdete na www.e-salon.cz/program.

Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, Skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje již 10 let. Provozuje největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 150 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně Skupina ČEZ nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

Partnerem akce je hlavní město Praha.

Foto: zdroj e-Salon