Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Exkluzivní program veletrhu e-SALON: premiéry slavných značek, testovací jízdy i setkání s hvězdami

| zdroj: ABF, a.s.0

Exkluzivní program veletrhu e-SALON: premiéry slavných značek, testovací jízdy i setkání s hvězdam

Bohatý bude i doprovodný program, který přinese edukativní přednášky a konference, testovací jízdy, závody nebo setkání s hvězdami. Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

První den konání veletrhu, čtvrtek 14. listopadu, bude určen odborné veřejnosti. Již po slavnostním zahájení druhého ročníku veletrhu e-SALON, které se koná od 9 hodin v Kongresovém sále Vstupní haly II, začne ve stejných prostorách konference Čistá mobilita v chytrých městech. Během dopoledních hodin také odstartuje série tiskových konferencí slavných značek, které Česku představí nejnovější modely svých elektromobilů.

Přesně v 10:00 bude v Hale 4 zahájena série tiskových konferencí světových automobilek, kterou odstartuje koncern Volkswagen. Ten uvede v české premiéře své, laiky i odborníky dlouho očekávané, vozidlo ID.3. Tento vůz nabízí dojezd až 550 km a majitel získá osmiletou záruku na baterii.

Od 10:30 bude pozornost upřena na tiskovou konferenci ŠKODA AUTO, která představí hned několik modelů: CITIGOe iV, SUPERB iV a VISION iV. Elektrické CITIGO představuje dokonalý vůz do města, kde jeho kompaktní rozměry a bezemisní provoz přinesou největší výhody. SUPERB iV je první plug-in hybrid ŠKODA kombinující spalovací motor s elektrickým pohonem, který nabízí i možnost jízdy v čistě elektrickém režimu. Škoda Auto se dostane ke slovu ještě ve 13 hodin, kdy ve venkovních prostorách PVA EXPO PRAHA před Vstupní halou I představí také vlastní dobíjecí technologii.

Automobilka KIA uvede na tiskové konferenci, která se bude konat od 11 hodin, dva čistě elektrické modely, oba s dojezdem přesahujícím 450 km v kombinovaném cyklu a 600 km v čistě městském provozu. Vůbec poprvé v Česku bude k vidění druhá generace modelu e-Soul a vystaven bude i první čistě elektrický crossover značky, model e-Niro.

Na kola, na show i na známé tváře

Vstupní hala I letňanského výstaviště bude dějištěm událostí souvisejících s elektrokoly. Společnost Svět elektrokol v těchto prostorách nabídne testovací jízdy značek Lectron a Bulls, dvakrát denně mohou návštěvníci sledovat také unikátní bike show. Postarají se o ni členové Bike O´Clock, kteří okouzlili publikum i porotu v soutěži Česko Slovensko má talent. Ve Vstupní hale I bude také možné zúčastnit se zajímavých workshopů na téma elektrokola a využít zde i servis, o což se postará časopis Electric Bike Action.

Atraktivní zábavu pro širokou veřejnost, především pro rodiny s dětmi, chystá i spoluorganizátor akce – televize Prima. Ta připravuje program podle zaměření jednotlivých televizních kanálů i stánek pořadu Autosalon, kde se mohou návštěvníci potkat s moderátory oblíbeného pořadu. „Ti odvážní si mohou vyzkoušet simulátor rally nebo virtuální realitu s Prima COOL. Setkání s přírodou a živočichy nabídne stanoviště Prima ZOOM a dámy si oddechnou v zóně Prima LOVE. Nebudou chybět ani známé tváře z obrazovky televize Prima, které budete moci navíc v pátek i v sobotu potkat na autogramiádě,“ jmenuje jednotlivé atrakce marketingový ředitel FTV Prima Aleš Pýcha. Návštěvníci tak budou moci získat autogram nebo se vyfotografovat například s Evou Perkausovou, Petrem Vágnerem, Monikou Leovou nebo mistrem vychytávek Láďou Hruškou.

Press briefing chystá pro média i tchajwanský výrobce motorek, skútrů a čtyřkolek KYMCO za účasti předsedy Allena Ko. Ve čtvrtek 14. listopadu v 10 hodin představí na veletrhu nový elektrický motocykl RevoNEX. Po světové premiéře v Miláně v minulém týdnu se i návštěvníci veletrhu e-SALON budou moci podívat na nový přírůstek. Na stánku bude k vidění i nový model elektrického skútru i-One nebo inovovaná tříkolka CV3.

Co také přinese doprovodný program veletrhu?

  • Exhibiční závod vodíkových modelů autíček a jízda s vodíkovými speciály na vlastní kůži

  • Sraz automobilů značky Tesla, synchronizované mávání křídly a pokus o nový český rekord

  • Atraktivní testovací jízdy elektrokol, motorek, elektromobilů a dalších vozítek

  • Letadla a loď na elektrický pohon

  • Naučné přednášky a diskuze pro všechny, které zajímá elektromobilita, čistá mobilita nebo nabíjecí infrastruktura

  • Interaktivní preventivní program na stánku BESIP

Podrobnosti najdete na www.e-salon.cz/program.

Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, Skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje již 10 let. Provozuje největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 150 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně Skupina ČEZ nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

Partnerem akce je hlavní město Praha.

Foto: zdroj e-Salon

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy