Dotace z Infrastrukturního fondu půjdou na projekty obcí v oblasti regionálního školství a životního prostředí

| autor: Středočeský kraj0

Žádosti o dotace se podávaly v průběhu měsíce dubna. V rámci tematického zadání „Podpora rozvoje a obnova základních škol“ bude podpořeno osm projektův celkové částce skoro 61 milionů korun. „V letošním roce byla v programu nově rozšířena podpora obnovy základních škol o projekty podpořené primárně také z programů MMR. Tyto žádosti mohou města a obce podávat až do 31. července 2019 a ke schválení budou předloženy zastupitelům na jejich srpnovém jednání,“ řekl náměstek pro oblast financí Gabriel Kovács (ANO 2011).

V tematickém zadání „Životní prostředí“ bude rozděleno celkem 50 milionů korun na podporu 71 projektů. „V této oblasti zaznamenáváme každoročně vysoký převis žádostí, proto jsme museli i letos v souladu s vyhlášeným programem krátit požadované částky,“ upřesnil náměstek Kovács.

vraňany (Obrázek se otevře do nového okna)

Úvodní foto: ilustrační/ Pixabay