Dotace na technologie a zařízení pro úpravu čistírenských kalů

| autor: Hana Tomášková0

Dotace na technologie a zařízení pro úpravu čistírenských kalů

Stát proto v září tohoto roku zahájil příjem žádostí v rámci výzvy č. 126 z  Operačního programu Životní prostředí. Jedná se o materiálové využití odpadů. O dotaci mohou požádat například kraje, obce a města, svazky obcí či veřejnoprávní instituce. Získat mohou až 85 % celkových způsobilých výdajů.

V rámci výzvy č. 126 je možné v aktivitě „výstavba a modernizace zařízení pro sběr, třídění a úpravu odpadů“ požádat na výstavbu či modernizaci (tu pouze s navýšením kapacity) zařízení technologií pro odvodnění čistírenských kalů pod katalogovým číslem 19 08 05.

V tomto případě, pokud se nejedná o vlastní odpad, musí být se žádostí o dotaci doloženo také potvrzení o záměru dodávek budoucích dodavatelů odpadů v rozsahu minimálně poloviny roční kapacity podporovaného zařízení.

Ukončení příjmu žádostí je 3. 2. 2020.

Zdroj: Ing. Markéta ŠvábováFair Care s. r. o.

Foto: Hana Tomášková, ČOV II Plzeň

Máte dotazy?