DOBROVOLNÍ HASIČI MOHOU I NADÁLE POČÍTAT S VÝZNAMNOU PODPOROU KRAJE

| autor: Jihomoravský kraj0

DOBROVOLNÍ HASIČI MOHOU I NADÁLE POČÍTAT S VÝZNAMNOU PODPOROU KRAJE

Dotace jsou určeny na rekonstrukce a opravy požárních zbrojnic, pořízení, rekonstrukce a opravy požární techniky a pořízení věcných prostředků požární ochrany. „Dalšími dnes schválenými dotacemi jsou dotace na podporu hasičského sportu ve výši 2 miliony korun pro Moravskou hasičskou jednotu a Krajské sdružení hasičů Jihomoravského kraje. Díky těmto prostředkům bude zajištěna lepší připravenost dobrovolných hasičů a bude podporováno i zlepšování jejich fyzické kondice. Pro zastřešující organizace dobrovolných hasičů, a to Moravskou hasičskou jednotu a Krajské sdružení hasičů Jihomoravského kraje, jsme schválili další prostředky v rámci finanční podpory z memorand, celkem 1,5 milionu korun. Dnes jsme rozhodli také o schválení finančních prostředků v rozpočtu kraje ve výši 1,2 milionu korun na nový dotační program Podpora zvýšení odborné způsobilosti členů jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje – kategorie JPO III, který bude v následujícím období vyhlášen. Jihomoravský kraj tak i v letošním roce poskytne významnou podporu jednotkám sborů dobrovolných hasičů, její rozdělování je optimalizováno a zefektivněno,“ zdůraznil hejtman Bohumil Šimek.

V rozpočtu Jihomoravského kraje pro letošní rok byla podpora požární ochrany systematicky rozdělena do několika oblastí. Jednou z výrazných položek je spolufinancování dotačního programu Ministerstva vnitra – generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky z prostředků Jihomoravského kraje, kde byla proti roku předcházejícímu podpora navýšena o 2 miliony korun na celkových 30 milionů korun. Tyto dotace jsou určeny jednotkám sborů dobrovolných hasičů obcí na pořízení cisternových automobilových stříkaček, dopravních automobilů a na stavby a rekonstrukce požárních zbrojnic. O rozdělení prostředků ve výši více než 21 milionů korun z této částky rozhodli krajští zastupitelé v březnu. Zbývající prostředky jsou připraveny k rozdělení v průběhu roku 2019, zejména na pořízení cisternových automobilových stříkaček.

foto JMK