Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Do likvidace kůrovcové kalamity kraj zapojil dobrovolné hasiče

| zdroj: Královéhradecký kraj0

Do likvidace kůrovcové kalamity kraj zapojil dobrovolné hasiče
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

„Letos jsme vyhlásili nový dotační program na podporu likvidace kůrovcové kalamity. Je určený pro sbory dobrovolných hasičů a jednotky požární ochrany obcí, jejichž členové se zapojí do těžby kůrovcem napadeného dříví a výsadby nových lesních porostů. Neočekáváme, že se všichni zapojí do kácení stromů, ale nechtěli jsme tuto možnost úplně vyloučit. Věřím, že výsadba nových stromů bude tím hlavním účelem dotačního programu a že zároveň poslouží při výchovné činnosti pro hasičskou mládež, která si bude moci uvědomit důležitost našich lesů,“ řekl hejtman Jiří Štěpán.

O dotaci mohou žádat samotné sbory dobrovolných hasičů nebo obce, které zřizují jednotky požární ochrany. Výše podpory se pohybuje od 3 tisíc do 100 tisíc korun a je stanovena na 150 korun za metr kubický vytěženého dřeva a třemi korunami za jednu vysazenou sazenici.

„O tomto připravovaném dotačním programu jsme diskutovali s panem hejtmanem a poté i se starosty okresních sdružení hasičů. Dospěli jsme k názoru, že je to dobrá myšlenka a že celá řada sborů – zvláště pak mládežnických kolektivů – do této akce zapojí. Zda budou mít zájem členové jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí a členů sborů o kácení, je trochu problematické, neboť zde se mohou zapojit pouze ti členové, kteří mají oprávnění na práci s motorovou pilou při kácení. Těm, kteří se zapojí patří předem poděkování, neboť ochrana přírody, a zvláště pak péče o naše lesy, je darem dalším generacím v našem kraji a v republice vůbec,“ uvedl Jiří Orsák, starosta krajského Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Více informací o programu 20RRD06 najdou žadatelé v sekci Regionální rozvoj dotačního portálu Královéhradeckého kraje.

Tento program funguje souběžně s programem na asanaci kůrovcového dřeva pro majitele lesních pozemků do 50 hektarů.

Foto: zdroj Královéhradecký kraj

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ