Dny za obnovu lesa začnou od 18. května

| zdroj: Lesy ČR0

Dny za obnovu lesa začnou od 18. května

Lesy České republiky připravují dobrovolnické akce po celé zemi. Lidé se mohou hlásit on-line na www.klubnoveholesa.cz nebo ve stejnojmenné aplikaci.

Účastníky čeká úklid lesa, stavba a oprava oplocenek kolem sazenic a příprava pasek na zalesňování. „O obnovu lesa a dění v krajině je velký zájem. Chceme vyjít veřejnosti vstříc. Lidé se mohou zaregistrovat v Klubu nového lesa a přihlásit na konkrétní akci, což je velká výhoda naší aplikace i webu. V této době tak dokážeme podle aktuální situace regulovat počet účastníků a dodržet veškerá vládní opatření,“ uvedl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček. Kromě běžných prací se také budou sbírat semena a plody lesních dřevin, v létě především z břízy a na podzim z dubů a buků.

Lidé se dostanou na čerstvý vzduch a mohou sledovat, jak „jejich“ les roste. Zvaní jsou všichni, včetně rodin s dětmi.

„Většina ze čtyř set letošních plánovaných akcí pro veřejnost se tak uskuteční,“ dodal Vojáček s tím, že vše vyvrcholí 17. října celostátním Dnem za obnovu lesa, kterého se loni v celé zemi zúčastnilo 31 tisíc lidí.

Foto: ilustrační/ redakce archiv