Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Diskuse o zpoplatnění nových úseků silnic I. třídy stále pokračuje

| autor: SMO ČR - TZ0

Diskuse o zpoplatnění nových úseků silnic I. třídy stále pokračuje

Dlouhé měsíce vedl Svaz měst a obcí ČR diskusi s Ministerstvem dopravy ve věci rozšíření zpoplatnění komunikací I. třídy. Ministerstvo dopravy však diskusi o naplnění memoranda uzavřelo tím, že dle stávajícího právního stavu nelze stanovit nulové mýtné, lze však jednat alespoň o možnostech zmírnění dopadů.

Mgr. František Lukl, MPA, předseda Svazu měst a obcí ČR, vyslechl obavy starostů a starostek dotčených měst a obcí. Výsledkem jednání je dohoda na zaslání dalšího dopisu ministrovi dopravy a předsedovi vlády ČR, kde budeme požadovat, aby pan ministr nepodepisoval vyhlášku, která stanoví rozsah zpoplatněných úseků, a kde opětovně zopakujeme naše stanoviska.

„Celá situace však není tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá, a to nejenom z pohledu dalších kroků stran alternativních tras, ale ani ve věci potenciálního nulového mýtného. Od Ministerstva dopravy budeme požadovat jednoznačnou odpověď, na základě jakých věcných argumentů je nutno zpoplatnit nové úseky silnic I. třídy a není možné na nich stanovit nulové mýtné,“ konstatuje předseda Svazu měst a obcí České republiky a starosta Kyjova František Lukl.

Všichni přítomní se shodli na skutečnosti, že jednotliví zástupci Ministerstva dopravy podávají různé a rozdílné informace, a proto bude Svaz požadovat jasné odpovědi na celou řadu sporných otázek v dané věci.

Foto: SMO ČR

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert