DEN ZA OBNOVU LESA spojil 31 tisíc lidí

| zdroj: Lesy ČR0

DEN ZA OBNOVU LESA spojil 31 tisíc lidí

Do lesa se vydaly rodiny s dětmi, skauti, studenti, olympionici, novináři, spolky a sdružení včetně turistů i seniorů. „Jsem moc rád, že přišlo tolik lidí, kteří se spolu s námi dnes podíleli na výsadbě lesa pro nové generace. Nešlo nám o rekordy, ale zájem a nasazení účastníků byl obdivuhodný. Chtěli jsme veřejnosti představit les 22. století, který už dnes sázíme a v příštích letech budeme sázet v ještě větší míře.

Obrovský zájem veřejnosti nás velmi těší a současně zavazuje k budoucí péči o stromy vysazené nejen dnes. Klobouk dolů a děkuji všem účastníkům i devíti stovkám kolegů v celé republice, kteří akci zorganizovali,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček. Přijďte se podívat, jak Vaše stromy rostou,“ vzkázal.

Největší zájem byl ve středočeské Vráži, kam přišlo během celého dne pět tisíc lidí, kteří vysadili téměř 50 tisíc sazenic. Brněnské paseky zalesnily čtyři tisíce lidí asi 14 tisíci sazenicemi.

Foto: Lesy ČR