Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Další majitelé nemovitostí na Vysočině dosáhnou na kotlíkovou dotaci

| zdroj: Kraj Vysočina0

Další majitelé nemovitostí na Vysočině dosáhnou na kotlíkovou dotaci
„Jde o první část peněz, na které kraj čekal od ministerstva životního prostředí. Je to dobrá zpráva pro majitele nemovitostí. I přesto, že na ni museli několik týdnů čekat, mohu je ujistit, že podmínky výplaty dotace se nemění a pokud proběhnou veškeré procesy výměny i administrace podle platných pravidel, bude i této skupině úspěšných žadatelů vyplacena podpora ve výši až 127 500 tisíc korun, podle zvolené varianty a náročnosti projektu,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.

Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka budou všem úspěšným žadatelům zaslány návrhy smlouvy a pokyny k čerpání do jednoho měsíce.

Kraj Vysočina už začátkem března v rámci třetí výzvy rozdělil mezi  2355 nejrychlejších žadatelů 251,8 miliónu korun. První z nich, kteří dodali kompletní vyúčtování a dokumentaci k výměně, už mají dotaci na svých účtech.

Vzhledem k vysokému zájmu a převisu poptávky po kotlíkových dotacích požádal kraj okamžitě MŽP o dodatečné prostředky. „Ministerstvo životního prostředí přislíbilo Vysočině dalších 94 miliónů korun. To znamená, že pokud bude mezi veřejností na Vysočině v následujících týdnech, měsících o kotlíkové dotace ještě zájem, okamžitě se přihlásíme o dalších 40 miliónů korun. Tuto informaci může veřejnost chápat i jako výzvu k dalšímu předkládání žádostí,“ potvrdil informaci o stálém příjmů žádostí na Vysočině Jiří Běhounek. Neznamená to ale, že by byla vyhlášena nová výzva k podávání žádostí. Ty jsou přijímány podle stávajících pravidel, podle kterých bude jejich příjem ukončen 13. 11. 2020.

Kraj Vysočina v rámci první a druhé výzvy vyplatil 4 471 žadatelům celkem 466,6 miliónů korun kotlíkových dotací. 

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy