Další majitelé nemovitostí na Vysočině dosáhnou na kotlíkovou dotaci

| zdroj: Kraj Vysočina0

Další majitelé nemovitostí na Vysočině dosáhnou na kotlíkovou dotaci
„Jde o první část peněz, na které kraj čekal od ministerstva životního prostředí. Je to dobrá zpráva pro majitele nemovitostí. I přesto, že na ni museli několik týdnů čekat, mohu je ujistit, že podmínky výplaty dotace se nemění a pokud proběhnou veškeré procesy výměny i administrace podle platných pravidel, bude i této skupině úspěšných žadatelů vyplacena podpora ve výši až 127 500 tisíc korun, podle zvolené varianty a náročnosti projektu,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.

Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka budou všem úspěšným žadatelům zaslány návrhy smlouvy a pokyny k čerpání do jednoho měsíce.

Kraj Vysočina už začátkem března v rámci třetí výzvy rozdělil mezi  2355 nejrychlejších žadatelů 251,8 miliónu korun. První z nich, kteří dodali kompletní vyúčtování a dokumentaci k výměně, už mají dotaci na svých účtech.

Vzhledem k vysokému zájmu a převisu poptávky po kotlíkových dotacích požádal kraj okamžitě MŽP o dodatečné prostředky. „Ministerstvo životního prostředí přislíbilo Vysočině dalších 94 miliónů korun. To znamená, že pokud bude mezi veřejností na Vysočině v následujících týdnech, měsících o kotlíkové dotace ještě zájem, okamžitě se přihlásíme o dalších 40 miliónů korun. Tuto informaci může veřejnost chápat i jako výzvu k dalšímu předkládání žádostí,“ potvrdil informaci o stálém příjmů žádostí na Vysočině Jiří Běhounek. Neznamená to ale, že by byla vyhlášena nová výzva k podávání žádostí. Ty jsou přijímány podle stávajících pravidel, podle kterých bude jejich příjem ukončen 13. 11. 2020.

Kraj Vysočina v rámci první a druhé výzvy vyplatil 4 471 žadatelům celkem 466,6 miliónů korun kotlíkových dotací.

Foto: ilustrační/ Pixabay